26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ ۱۴:۰۲:۲۷
کد مطلب:  1208025
معاون تربیت بدنی  و سلامت  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ضرورت احداث کلاس درس تربیت بدنی در سازه مدارس

 معاون تربیت بدنی  و سلامت  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: احداث کلاس درس تربیت بدنی در سازه مدارس دخترانه ابتدایی به منظور تقویت مهارت های بنیادی آنان بسیار ضروری است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی  و سلامت  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به احداث  12 کلاس درس تربیت بدنی در سازه مدارس در مناطق مختلف شهرستان های استان تهران، گفت: در این کلاس ها دانش آموزان به فعالیت های  بدنی با تجهیزاتی چون دیواره صخره نوردی ، نردبان سوئدی ،طناب های آویزان و ترامپولین زیر نظر آموزگار درس تربیت بدنی  می پردازند .

وی تقویت کار گروهی ، مهارتهای زندگی ، اعتماد به نفس ، روحیه جمعی ، فداکاری ،جوانمردی و همکاری  را از دیگر ویژگی های این کلاس دانست و افزود: تحرک و نشاط چیزی است که باید به شدت در دانش آموزان تقویت شود تا سلامت آنان در آینده با مخاطره روبرو نشود.

حسن پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به به تشکیل  انجمن های ورزشی دانش آموزان  به عنوان بزرگترین تشکل ورزشی دانش آموزی در مدارس با همکاری دبیرتربیت بدنی مدرسه ، اظهار داشت:  ترغیب و تشویق دانش آموزان  در افزایش فعالیت بدنی و انتخاب رشته ورزشی مورد علاقه و استعدادیابی آنها از اهداف اصلی تشکیل این انجمن هاست.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر ضرورت کیفیت بخشی درس تربیت بدنی در مدارس ، تصریح کرد : برگزاری دو دوره توانمند سازی ضمن خدمت برای آموزگاران پایه بصورت تئوری وعملی از اقدامات این معاونت در راستای کیفیت بخشی به ساعات درس تربیت بدنی در مدارس بود.

 

به اشتراک بگذارید :