3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ ۱۲:۲۷:۰۸
کد مطلب:  1207081
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری جشنواره مجازی طرح جابربن حیان در 1 هزار و 100 مدرسه استان

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری جشنواره مجازی طرح جابربن حیان در 1 هزار و 100 مدرسه استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، غلامرضا بختیاری معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به برنامه ریزی در جهت کشف استعدادهای دانش آموزان با برگزاری جشنواره جابربن حیان و فرصت های متنوع یادگیری گفت: به منظور ایجاد زمینه و شرایط افزایش انگیزه دانش آموزان در یادگیری و تعمیق، توسعه و کاربست آموخته‌های آنان در سال جاری، جشنواره جابر بن حیان و فرصت‌های متنوع یادگیری با مشارکت بیش از 1 هزار و 100 مدرسه دوره ابتدایی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه  جشنواره جابربن حیان ، امسال ب علت شیوع ویروس کرونا متفاوت نسبت به سال های گذشته و بصورت مجازی برگزار گردید،  اظهار داشت: یکی از دستاورد‌های ارزشمند سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نگاه ویژه به بحث پژوهش در مدارس است که در این راستا اجرای این جشنواره فرصت بسیار خوبی را برای آموزش پژوهش محور در بین دانش آموزان فراهم می‌کند.

بختیاری ، تصریح کرد: نهادینه کردن تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان و تقویت حس کنجکاوی و اشتیاق دانش آموزان به نوآوری و پرورش تفکر خلاق و حل مسئله با فراهم کردن زمینه خودباوری، خلاقیت، پویایی و نشاط در بین دانش آموزان از مهمترین اهداف این جشنواره است.

این مقام مسئول کیفیت بخشی و توسعه تکالیف مهارت محور را ضروری خواند و افزود:  این جشنواره در بیش از «هزاروصد مدرسه دوره ابتدایی» استان با همکاری همکاران و مشارکت گسترده دانش آموزان به صورت داوطلبانه در پروژه های علمی، عید و داستان و طرح خوانش خلاق با ایجاد کانال استانی، منطقه ای و مدرسه ای در حال اجراست.

گفتنی است، پروژه های مختلف دانش آموزی در شاخه های علمی،ادبی و هنری در کانالهای مدرسه ای بارگزاری شده است. که نمایشگاههای مدرسه ای تا پایان خرداد ماه، نمایشگاههای منطقه ای از اول تا دهم تیرماه و نمایشگاه استانی (http://sapp.ir/jaber1399) از 25 تیر تا 5 مردادماه در فضای پیامرسان سروش برپا خواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید :