23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۲:۰۵:۳۴
کد مطلب:  1206074
کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی آذربایجان شرقی؛
عطائی: بهبود فرهنگ سازمانی؛ تقویت ارزشهای دینی - اخلاقی در رفتار شغلی ؛ شفافسازی امور و تقویت نظارت باید در اولویت تمام برنامه های اجرایی ونظارتی باشد

اولین جلسه کمیته ارتقاء سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با محوریت بهبود فرهنگ سازمانی؛ تقویت ارزشهای دینی و اخلاقی در رفتار شغلی کارکنان و شفافسازی امور و تقویت نظارت در دفتر معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، صبح امروز 31 خرداد ماه عطائی در اولین جلسه کمیته ارتقا سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد درسال 99 ، اظهار کرد:شناسایی و اولویت‌بندی گلوگاه‌های فساد خیز در هر سطحی را باید مرتباً در نظر داشته و همچنین باید فرهنگ‌سازی برای مبارزه با مفهوم فساد اداری را مدنظر قرار دهیم.

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی استان تصریح کرد: یقینا می توان گفت به منظور دستیابی به نظام اداری شایسته و مطلوب در ابتدای راه هستیم و چنانچه این نظام بر اساس شاخص های شناخته شده جهانی اصلاح و به روز شود توسعه آموزشی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … خواهیم داشت.

وی با اشاره به موانع تحقق سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی در آموزش و پرورش افزود: آموزش کارکنان و آشنایی فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان با موارد تخلف اداری، و ایجاد ظرفیت گفت وگو در این زمینه می تواند عامل مهمی در ممانعت از سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری و شکل گیری  فساد اداری و تضییع حق گروه هدف یا کارکنان باشد.

این مقام مسئول اظهارکرد: ارائه بازخورد ارزیابی‌ها از بخش‌های مختلف مورد بررسی به مراکز تصمیم گیری می‌تواند در رفع مشکلات و اصلاح امور موثر باشد.

وی گفت: مبارزه با فساد اداری، اصلاح فرایندها، شناسایی نقاط آسیب پذیر، برگزاری دوره‌های آموزشی،شناسایی بسترهای تخلف و جرم، تدوین منشور حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع، صیانت از حقوق مردم، ایجاد زمینه های ترغیب و تشویق کارکنان و غیره از وظایف مهم این کمیته است.

در ادامه جلسه علی مظفری؛ دبیر کمیته صیانت از حقوق شهروندی و ارتقا سلامت اداری دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی ضمن اشاره به اینکه آموزش و پرورش بیشترین تماس را با آحاد مردم دارد و در عرصه های مختلف ایفای نقش می کند؛ افزود: در نظام اداری یکی از شاخصه های سنجش کارآمدی و رشد توسعه نظام، احترام به حقوق مردم و خدمت رسانی مناسب دستگاه های دولتی به مراجعین است.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات استان ادامه داد: همکاران فرهنگی جزو سالمترین قشر جامعه هستند که باید تلاش شود به جای برخورد بعد از بروز خطا، اطلاع رسانی دقیق فرهنگ سازی شود تا زمینه های ایجاد خطا برداشته شود و همچنین بحث تعارض منافع و موازی کاری هایی اضافی که یکی از درگاه های اصلی تخلف در بعضی مواقع است  پیشگیری شود.

در ادامه جلسه اعضا به بیان دیدگاه های خود در راستای احیای حقوق شهروندی و مبارزه با فساد اداری پرداختند./خاک زاده

 

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :