28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۰:۵۶:۴۳
کد مطلب:  1205973
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران
واحدهای پشتیبانی، بسترسازان تعلیم و تربیت در واحدهای آموزشی‌ هستند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: کارکنان واحدهای پشتیبانی، بسترسازان امر خطیر تعلیم و تربیت در مدارس ‌هستند که همواره بار سنگین مسئولیت سازماندهی نیروی انسانی و فراهم آوردن امکانات اولیه را برای دایر شدن مدارس به دوش می‌کشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و به نقل از ناحیه یک ری ، یوسف بهارلو در نشست هم اندیشی امور پشتیبانی و ساماندهی پرسنل که در ناحیه یک شهرری برگزار شد، گفت: وظیفه حساس و چالش برانگیز توزیع نیروهای انسانی موجود، در مدارس و پیگیری تشکیل و تجهیز فضاهای آموزشی مورد نیاز، از اهم دغدغه‌های معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی در سطح استان است.

وی در بخش دیگر سخنان خود، ضمن توصیه کارکنان واحدهای پشتیبانی به تکریم بیش از پیش ارباب رجوع، اظهار کرد: حل و فصل امور محوله در واحدهای مختلف پشتیبانی نیازمند صبوری و تعامل هر چه بیشتر این واحدها با عموم مراجعه کنندگان و سایر بخش‌های مرتبط با امر تعلیم و تربیت است.

در این نشست مهدی درخشانی سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری نیز، از کمبود فضای آموزشی به ویژه در محلات دولت آباد و قیامدشت خبرداد و گفت: فقدان مدارس در این محلات، بعضاً، تشکیل کلاس‌های درس با تراکم 40 نفری را موجب شده‌است که البته مطلوب نیست.

وی بالا بودن نسبی میانگین سن خدمتی معلمان و کارکنان در سطح آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری را از دیگر چالش‌های پیش‌رو در آموزش و پرورش این ناحیه عنوان کرد و افزود: میانگین سن خدمتی همکاران شاغل در منطقه تقریباً بالاست و این ناحیه جزء نواحی مسن محسوب می شود که این موضوع هم نیاز به چاره‌ جویی دارد.

به اشتراک بگذارید :