14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ ۱۸:۳۹:۵۸
کد مطلب:  ZMKLBFlS
معاون سازمان نوسازی مدارس کشور در رشت : ظرفیت خیران برای ساخت مدارس در مناطق محروم کشور به‌کارگیری شود

معاون سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه باید ظرفیت خیران برای ساخت مدارس در مناطق محروم کشور به‌کارگیری شود گفت: پس از انقلاب اسلامی ۱۰۷ هزار مدرسه در قالب ۵۳۰ هزار کلاس درس با زیربنای معادل ۷۳ میلیون و ۸۵۰ هزار متر مربع ساختیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، باقر مسلمی در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گیلان که با حضور جمعی از مسئولان و خیرین مدرسه ساز برگزار شد, اظهار داشت: امروزه خیرین مدرسه‌ساز با تلاش فراوان فعالیت می‌کنند و صدها مؤسسات خیریه به نیازمندان خدمت می‌رسانند.

معاون سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در برخی از سال ها خیرین مدرسه ساز 800 میلیارد تومان کمک کردند,اظهار داشت: امروزه علم ودانش و توسعه علمی در هر کشوری تضمین کننده توسعه پایدار است.

مسلمی با بیان اینکه علم و دانش به 3 عامل مهم نیاز دارد, تصریح کرد: از نظر معلم و دانش آموزان بهترین ها را در کشور داریم ولی از نظر تجهیزات و امکانات با مشکل مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی مشکلات بسیاری از قبیل جنگ و تحریمات را پشت سر گذاشتیم، گفت: 107 هزار مدرسه در قالب 530 هزار کلاس درس با زیربنای معادل 73 میلیون و 850 هزار متر مربع ساختیم که از این میزان 20 درصد توسط خیران ساخته شده است.

 

به اشتراک بگذارید :