23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۱۴:۴۷:۳۹
کد مطلب:  1203822
مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی خبر داد:
سنجش سلامت 37 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از اول مرداد 99

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی در جلسه هماهنگی اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از آغاز این طرح از اول مرداد خبر داد 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، جعفر پاشایی صبح امروز در جلسه هماهنگی اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از آغاز این طرح از اول مرداد خبر داد. 
مدیر کل آموزش و پرورش استان یادآور شد:  امسال 37 هزار نوآموز و دانش آموز بدو ورود به مراکز آموزشی و پرورشی مورد سنجش واقع می شوند.
وی همچنین خاطر نشان ساخت: آغاز طرح سنجش از اول مرداد تا پایان شهریور خواهد بود و این طرح  در 41 پایگاه انجام خواهد پذیرفت. 
این مقام مسئول در استان ادامه داد: هزینه اجرای طرح برای هر نو آموز 40 هزار تومان خواهد بود که از طریق سامانه انجام و زمان حضور به طور هوشمند از طریق سیستم با رعایت پروتکل های بهداشتی به فاصله زمانی 30 دقیقه از هم تنظیم خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی از بابت تجمع نخواهد بود.
وی در پایان ضمن یادآوری رعایت پروتکل های بهداشتی بر اجرای دقیق، نظامند و قانونمند امور با هماهنگی شرکاء طرح تاکید کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی در ادامه گفت: طبق هدف گذاری برنامه سالانه سال ۹۹ سنجش استان موظف خواهد بود ۹۹/۸ درصد دانش آموزان بدو ورود و نزدیک به ۷۰ درصد نوآموزان پیش دبستانی را مورد ارزیابی قرار دهد بنابراین در سال گذشته ۲۴ منطقه تحت پوشش ارزیابی پیش دبستانی بود که امسال ۲۶ منطقه مورد ارزیابی خواهد بود.
مریم خوشبخت افزود: با توجه به اینکه سال گذشته در اجرای طرح سلامت جسمانی ۳۳ هزار و ۳۵۰ نفر از دانش آموزانی که امسال کلاس اول خواهند بود مورد ارزیابی قرار گرفته اند پیش بینی می شود امسال ۳۷ هزار نفر طی این برنامه مورد ارزیابی قرار گیرند و تعداد دانش آموزان جا مانده از سال قبل ۸۵۱ نفر می باشد که امسال آنها نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
وی اذعان کرد : نوبت گیری توسط مدیر مدرسه از طریق سامانه سنجش انجام خواهد شد و تاکید می گردد مدیران مدارس به اولیا اطلاع دهند که جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی فقط یکی از اولیا همراه نوآموز بهمراه در محل سنجش حضور داشته باشد.
مدارک مورد نیاز برای سنجش شامل : شناسنامه کودک و والدین، کارت واکسیناسیون، یک قطعه عکس، مبلغ ۴۰۰۰۰ تومان که صرفاً از طریق دستگاههای پوز قابل پرداخت خواهد بود، می باشد.
جهش در پایه های دوم، سوم، چهارم، و پنجم و همچنین «جهش برای بار دوم» از یک تیر تا پایان تیرماه بدون تمدید خواهد بود و مدارک مورد نیاز شامل : اصل شناسنامه،پرینت برگه نوبت گیری با الصاق عکس ممهور به مهر مدرسه،هزینه پرداختی از درگاه اینترنتی ۱۲۰۰۰۰  هزار تومان می باشد.
گفتنی است فرایند سنجش دانش آموزان بدو ورود به مدرسه از ۱۵ تیرماه آغاز خواهد شد و تا پایان شهریور ادامه دارد و پس از آن سنجش نوآموزان پیش دبستانی در مهر ماه آغاز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :