23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۱۳:۵۸:۱۷
کد مطلب:  1203785
در راستای توسعه همکاری و شتاب بخشی به فعالیت های سوادآموزی استان صورت گرفت؛
امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین معاونت سوادآموزی و سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی

در راستای توسعه همکاری و شتاب بخشی به فعالیت های سوادآموزی استان جلسه تدوین تفاهم نامه استانی معاونت سوادآموزی با سازمان جهاد کشاورزی صورت گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از پورتال معاونت سوادآموزی جلسه تدوین تفاهم نامه استانی معاونت سوادآموزی با سازمان جهاد کشاورزی صورت گرفت.

معاون سوادآموزی استان ضمن قدردانی از زحمات و همکاری سازمان جهاد کشاورزی در سال های گذشته گفت: ریشه کنی بی سوادی نیازمند همت ملی است و تفاهم نامه سوادآموزی استان با جهاد کشاورزی در پیشبرد این مهم بسیار کاربردی خواهد بود.

محمد حسین اشرفی در ادامه افزود: ارتقا سطح سواد کشاورزان در جهش تولیدات کشاورزی بسیار موثر خواهد بود و از این رو معاونت سوادآموزی استان این آمادگی را دارد کشاورزان معرفی شده توسط را تحت پوشش ببرد.

این مقام مسئول در ادامه با تاکید به لزوم همت ملی در ریشه کنی بی سوادی اقدام مشترک آموزش و پرورش و سازمان جهاد کشاورزی را در پیشبرد این هدف بسیار کاربردی عنوان کرد.

در ادامه جلسه عبادپور مدیر ترویج کشاورزی استان نیز دانش و سواد را نیاز اصلی کشاورزان برشمرد و تفاهم نامه استانی را قدمی مثبت در این جهت اعلام کرد.

همچنین در این جلسه در مورد نحوه بهره برداری از بانک اطلاعاتی سازمان کشاورزی در شناسایی اسمی بی سوادان، استفاده از روش های تشویقی برای جذب کشاورزان بی سواد یا کم سواد، همکاری برای گسترش مراکز یادگیری محلی مشارکتی، استفاده از خدمات و امکانات طرفین به منظور رشد درصد باسوادی کشاورزان و تهیه و تدوین نشریات و‌ کتابچه های ترویجی مورد بحث و بررسی قرار گرفت./خاک زاده

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :