23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۱۳:۵۰:۵۷
کد مطلب:  1203774
اولین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی برگزار شد

اولین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی با حضور نماینده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، نمایندگان دستگاههای اجرایی حوزه پیشگیری مواد مخدر و نمایندگان سازمانهای مردم نهاد و مسئولین استانی در سالن اجلاس تالار معلم تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی  صبح امروز جعفر پاشایی در اولین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای مبارزه با مواد مخدر استان گفت: معضل اعتیاد و موضوعات پیشگیری و درمان امروزه به یک دغدغه و مطالبه اجتماعی تبدیل شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی افزود: برای ریشه کنی این بلای خانمان سوز همکاری همه دستگاه ها و تشکل های مردمی با برنامه های کاربردی و عملیاتی امری ضروری است و شورا از ایده های متفاوت و جدید با موضوع پیشگیری، استقبال و حمایت لازم را در حد توان و حتی ظرفیت های استانی و کشوری انجام خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به استفاده از ظرفیت شبکه شاد در بین دانتش آموزان افزود: اطلاع‌رسانی، فضاسازی محیطی، درگاه‌های الکترونیکی دستگاه‌های عضو، استفاده از شعارهای پیشگیری در سربرگ نامه‌های ادارت از جمله ظرفیت‌های دیگری هستند که به منظور برجسته‌سازی سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر می‌توان از آنها بهره برد.

در ادامه پاشایی با اشاره به حضور نزدیک 70% دانش آموزان و معلمان و اولیا تحت پوشش شبکه شاد هستند و این ظرفیت بسیار بالایی برای فرهنگ سازی در تمامی زمینه هاست اشاره کرد: در طول تاریخ آموزش و پرورش تعطیلی بدین شکل طولانی، بی سابقه بوده است و اگر امروز برنامه ای برای تعطیلی های غیر منتظره دانش آموزان نداشته باشیم زمینه برای انحراف و نارسایی فراهم  است و ما می توانیم از این فرصت جهت اطلاع رسانی های بیشتر در زمینه مواد مخدر و آسیب های اجتماعی بهره ببریم.

در ادامه جلسه طاهر علمی معلون پرورشی و فرهنگی مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه هدف استکبار جهانی، انحراف نسل جوان و آینده ساز مملکت است؛ تصریح کرد: واژه تلخ اعتیاد موضوعی تلخ و زجرآور است که تبعات و عواید زیانباری برای فرد و جامعه دارد.

وی افزود: برنامه های خوبی از جمله طرح یاریگران زندگی با هدف توانمندسازی و آگاه سازی دانش آموزان با مشارکت تشکل های دانش آموزی اجرا می شود.

در ادامه جلسه اعضا نسبت به بیان دیدگاه های خود پرداختند./ خاک زاده

 

 

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :