19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۱۲:۱۵:۲۵
کد مطلب:  1203645
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در جلسه شورای انجمن اولیا مربیان استان:
آموزش و پرورش چیزی غیر از همکاری معلمین و والدین نیست/ تغییر از روی اختیار و تفکر، فضل و دانایی محسوب می شود

جلسه شورای انجمن اولیا مربیان استان زنجان با حضور مدیر مدیرکل آموزش و پرورش استان ، اعضای منتخب اولیا و سایر اعضا در محل سالن شهید تجلی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه در هر دوره بر اساس ارزش های زمانی و مکانی از سواد تعاریف مختلفی ارائه شده است، گفت: در دوره های اخیر دیگر خواندن و نوشتن موجب با سواد شدن افراد نمی شود بلکه جزء الزامات اولیه سواد است.

رفیعی در ادامه افزود: امروزه از سواد تعابیر مختلفی ارائه می‌شود که یکی از آنها داشتن قدرت تغییر است و که بر اساس آن کسی که نتواند تغییر را بفهمد یا تغییر اعمال نماید، بی سواد محسوب می شود.

وی با اشاره به کتاب موج سوم و کوتاه شدن دوره های زیستی انسان در سال های اخیر تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی در مدت کوتاهی شاهد آن بودیم که بسیاری از رفتار های رزمره تغییر یافت و  قدرت تغییر چقدر روی رفتار آدمی تاثیر گذار است که البته اگر تغییر از روی اختیار و تفکر باشد یک فضل و دانایی محسوب می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه  تربیت یک حوزه مشترک بین خانواده و مدرسه است بیان داشت: در دوران کرونایی همه به طور ملموس متوجه این قضیه شدند که با تعامل خانواده و مدرسه، آموزش و تربیت جریان دارد و آموزش و پرورش چیزی غیر از همکاری معلمین و  والدین نیست که در این ایام جلوه‌های زیبا بسیاری از همکاری بین معلمین و والدین شکل گرفت.

رفیعی با اشاره به این که در جلسات هم اندیشی آنچه مهم است تولید فکر و اندیشه است ، اظهارداشت: باید سرعت تغییر و هماهنگی فوق‌العاده بالایی داشته باشیم تا بتوانیم به لحظه خود را با شرایط هماهنگ نماییم و بدین منظور هم باید به استقبال آینده برویم و از آن شناخت پیدا کنیم تا بتوایم آینده را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به پیش بینی وجود شرایط خاص برای سال تحصیلی آینده گفت : در حوزه آموزش و پرورش کسی دانای کل نیست بلکه در کنار هم و با همفکری ، مشورت و با اندیشه های جدید ، نو و خلاقانه باید مسائل را مدیریت نماییم.

 

به اشتراک بگذارید :