26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۰۸:۵۰:۱۲
کد مطلب:  1203403
استاندار تهران:
زمینه تحصیل ۳ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان تهران فراهم می شود

نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران با حضور محسنی بند پی استاندار تهران در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ،استاندار تهران با اشاره به ضرورت توجه به وضعیت تحصیلی دانش آموزان از زمینه سازی جهت تحصیل ۳ هزار دانش آموزان بازمانده از تحصیل در استان تهران خبر داد و گفت: طبق اعلام اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ۳ هزار نفر دانش آموز بازمانده از تحصیل در شهرستان های استان تهران شناسایی شده اند که باید زمینه های تحصیل آنان فراهم شود.

 

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد با کمک نهادهای حمایتی زمینه برگشت این دانش‌آموزان به تحصیل فراهم شود که در این زمینه کمیته امداد نسبت به تحصیل کودکان بی سرپرست و بد سرپرست اعلام آمادگی کرد و سازمان بهزیستی هم در این مسیر به آموزش و پرورش کمک می‌کند.

 

استاندار تهران تصریح کرد: در شهرستان‌های استان تهران تراکم دانش آموزی در کلاس های درس بسیار بالاست و حتی در برخی کلاس ها ۳۵ تا ۳۶ دانش آموز مشغول تحصیل هستند از اینرو احداث مدارس باید مورد توجه جدی باشد.

 

محسنی بندپی گفت: در زمینه احداث مدارس هم از اعتبارات دولتی استفاده می شود و هم نیاز به کمک خیرین داریم، ضمن اینکه مولدسازی دارایی های آموزش و پرورش نیز در این زمینه موثر است.

 

وی سپس خاطرنشان کرد: به استثنا شهرستان فیروزکوه، تمامی شهرستان های استان تهران کمبود فضای آموزشی دارند، بر این اساس اقدامات ما باید در راستای رفع این کمبودها هدف گذاری شود.

به اشتراک بگذارید :