26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1203170
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ضرورت تسهیل و کیفیت بخشی به فرایندهای آموزشی و یادگیری

جلسه راهبران گروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با موضوع بررسی طرح و برنامه های استانی در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، غلامرضا بختیاری بختیاری معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: یکی از مهمترین وظایف راهبران آموزشی ،تسهیل و کیفیت بخشی به فرایندهای آموزشی و یادگیری است.

وی افزود:در جهت تحقق عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های آموزشی برابر حضور راهبران آموزشی می تواند کمک شایانی به تحقق اهداف آموزش و پرورش مدارس باشد.

بختیاری با اشاره به  ضرورت بازدید از مدارس و کلاس های درس اظهار داشت: نظارت بالینی توسط راهبران آموزشی و اصلاح روش ها در فرایند آموزش و پرورش معلمان از اساسی ترین راه های حرفه ای نمودن مدارس است.

این مقام مسئول کیفیت بخشی به آموزش و پرورش و تسهیل فرایند یاددهی توسط معلمان را از برنامه های اصلی راهبران آموزشی دانست و تصریح کرد: جلوگیری از افت تحصیلی در مناطق محروم از دیگر اهداف مهم راهبران آموزشی و پرورشی مناطق و استان است.

بختیاری در پایان خاطرنشان کرد: امید است با اصل برنامه محوری و  استفاده از دانش روز و ایجاد مهارتهای پایدار در فنون آموزش ،  توسط  راهبران آموزشی  نسبت به گذشته اقدامات موثرتری انجام پذیرد.

به اشتراک بگذارید :