26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۰۹:۵۸:۳۴
کد مطلب:  1202710
معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرو ش شهرستان‌های استان تهران خبر داد؛
به روزرسانی نرم افزار "طی طریق" به همت همکاران حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل از به‌روزرسانی نرم افزار مجموعه شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های پایداز حوزه پرورشی با نام "طی طریق" توسط همکاران حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سیدمجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی با اعلام این خبر افزود: دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های سازمانی به عنوان راهنمای اجرایی مطلوب و سامان بخش قوانین و مقررات، نقش تعیین کننده‌ای در پیشبرد فعالیت‌های جاری هر سازمان دارد اما گاهی حجم بالای این دستورالعمل‌ها و مکاتبات باعث سردرگمی مجریان امور می‌شود.

وی افزود: توجه به آسیب‌های تراکم مکاتبات اداری، زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که برخی از این دستورالعمل‌ها به صورت سالانه قابلیت اجرا یافته و  به همین دلیل تکرار می‌شوند.

هاشمی ادعای حذف چرخه مکاتبات و دستورالعمل‌های ادارای را ناشی از نگاهی سهل انگارانه در این خصوص دانست و گفت: ضرورت مدیریت مکاتبات و پرهیز از تکرار بی‌مورد و زیان بخش سبب شد تا با هماهنگی کارشناسان حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی، مجدد نسبت به بروزرسانی و گردآوری شیوه نامه‌های پایدار معاونت پرورشی و فرهنگی اقدام نماییم.

این مقام مسول در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه " طی طریق" حاوی 58 شیوه نامه و دستورالعمل می باشد که با تلاش و کوشش همکاران ارجمندم در شورای پرورشی استان تدوین شده و امیدواریم راهنمای عمل همکاران فرهیخته فرهنگی بالاخص طلایه داران دلسوز امورتربیتی قرار گیرد.

جهت دریافت شیوه نامه های پایدار به پورتال معاونت پرورشی و فرهنگی به آدرسhttps://parvareshi.teo.medu.ir مراجعه نمایید

به اشتراک بگذارید :