13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ ۱۲:۰۶:۱۶
کد مطلب:  dOqKxOaN
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان
برگزاری مراسم تقدیر از معلمان آموزش و پرورش استثنایی استان خوزستان

مراسم تقدیر از معلمان آموزش و پرورش استثنایی استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان عصر روز چهارشنبه 95/2/22 مراسم تقدیر از معلمان آموزش و پرورش استثنایی استان خوزستان در سالن امام سجاد( ع ) این اداره کل برگزار شد.

محمد تقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به ضرورت درک، فهم، شناخت و شعور دانش آموزان ما در برابر ساده‌ترین واژه‌ها، مانند دوستی، محبت، احترام به بزرگتر و احترام به قانون، کتاب زندگی دانش آموز جامعه اسلامی را دارای دو فصل عنوان کرد و گفت: اگر در فصل اول، هویت دینی، ملی و فرهنگی دانش آموزان را تقویت کنیم و آنان را با ساده ترین مهارت‌های زندگی اجتماعی آشنا کنیم، در فصل دوم هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در ادامه با اشاره به برنامه ریزی جهت ارتقاء رتبه کنکور در استان خاطرنشان کرد: بارانداز نهایی آموزش و پرورش کنکور نیست، ولی به عنوان یک شاخص ملی باید استان ما بتواند خودش را به کشور معرفی کند چرا که در رتبه بندی در زمینه برنامه های آموزشی، بر اساس این شاخص و شاخص میانگین نمرات دانش آموزان، با استان های دیگر کشور مقایسه می گردد.

وی با بیان این‌که رتبه آموزشی استان سال گذشته جزو آخرین استان‌ها در جدول و در جایگاه سی‌ویکم قرار داشت، گفت: سال گذشته فقط جایگاه چهار استان کشور در این جدول تغییر پیدا کرد که یکی از آن‌ها خوزستان بود که به رتبه سی‌ام ارتقا یافت.

تقی زاده در ادامه به بیان اولویت های مدنظر آموزش و پرورش استان اعم از پیش دبستانی، توجه به بهداشت، آموزش دختران و تربیت بدنی، سلامت و تندرستی پرداخت.

گفتنی است در این مراسم علی ممبینی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با استناد به احادیث دینی و روایات مذهبی در خصوص اهمیت جایگاه تعلیم و تربیت و احترام به مقام معلم صحبت کرد.

وی گزارشی از برنامه ها و موفقیت های اداره آموزش و پرورش استثنایی را بیان نمود و تصریح کرد: در طرح سنجش سلامت نو آموزان، امسال نسبت به سال گذشته 13 درصد رشد داشته ایم .

وی با اشاره به موفقیت های دانش آموزان و معلمان آموزش و پرورش استثنایی استان در جشنواره ها و مسابقات ورزشی و فرهنگی استثنایی، گزارشی از این برنامه ها در سال تحصیلی جاری ارائه داد و گفت: مرحله استانی این مسابقات به پایان رسیده و بزودی دانش آموزان منتخب استان به مرحله کشوری اعزام می شوند.

وی افزود امیدواریم امسال نیز همچون سالهای گذشته شاهد افزایش رتبه های کشوری باشیم.

لازم به ذکر است در این مراسم از جانبازان، تعدادی از بازنشستگان، نفرات برتر مسابقات قرآنی کارکنان مدارس استثنایی استان، نفرات برتر جشنواره تدریس کشوری و مدیران مدارس استثنایی اهواز تقدیر بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :