28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ ۰۹:۱۵:۵۰
کد مطلب:  1201734
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
بی تحرکی یک تهدید جدی برای سلامت انسان است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،از تهیه کلیپ جهت کانون های ورزشی و شبکه شاد خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، الهه حسن پورمعاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به اینکه این روزها با شیوع کرونا ویروس ، خانه نشینی و کم تحرکی باعث کم شدن سوخت و ساز کالری در بدن شده است، گفت:  تجمع کالری ها در بدن تبدیل به چربی و باعث افزایش کلسترول در خون و پیش زمینه بیماری های قلبی و سکته ای در افراد فراهم می کند.

وی افزود: در راستای حفظ سلامت دانش آموزان معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با همکاری استانها اقدام به تهیه و ساخت کلیپ ها و فیلم های آموزشی ورزشی جهت ارائه در کانون های ورزشی و شبکه شاد برای استفاده دانش آموزان در منزل نموده است.

حسن پور با تاکید بر ضرورت تحرک و انجام فعالیت های بدنی در شرایط امروز ، تصریح کرد:  ورزش نکردن و داشتن یک زندگی غیرفعال و بی تحرک یک تهدید جدی برای سلامت انسان است و باید با آگاهی بخشی به دانش آموزان و اولیا ی آنها در این زمینه تلاش های جدی تری صورت پذیرد.

 این مقام مسئول در پایان با اشاره به  تهیه فیلم ورزشی در رشته های طناب زنی توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، خاطرنشان کرد: امیدواریم این فیلم های ورزشی در زندگی روزمره و افزایش فعالیت های ورزشی دانش آموزان و اولیاء در منزل تأثیرگذار باشد.

شایان ذکر است روسای انجمن های ورزشی کشور در رشته های والیبال محسن ترابی، بسکتبال بهرام رمضان و طناب زنی حسن خدادادی از نیروهای توانمند آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران می باشند.

 

 

به اشتراک بگذارید :