28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ۱۴:۱۱:۳۹
کد مطلب:  1200460
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آموزش و پرورش پرمخاطب ترین و پرنفوذترین نهاد فرهنگی جامعه است

جلسه ستاد استانی اجرای تفاهم نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی استان ها با حضور مدیرکل شوراهای وزارت آموزش و پرورش و مناطق آزاد، رییس شورای اسلامی استان تهران، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، معاون اجتماعی فرهنگی شهردار تهران و مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران در سالن آیت الله هاشمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه بیماری کرونا تاثیرات بسیاری در شکل مدیریت جهانی به جا گذاشت ؛ گفت: آموزش و پرورش نیز در این دوران نیاز به یک استراتژی جدید در جهت رسیدن به اهداف عالی خود می باشد .

وی جهان امروز را جهانی بدون مرز دانست و افزود: دیگر کشورها نمی توانند بدون نگاه انسانی و جهانی از آسیب های احتمالی مصون بمانند و باید قبول کرد یک بحران در گوشه ای از دنیا اگر به درستی مدیریت نشود می تواند گریبن تمام دنیا را بگیرد .

صیدلو با تاکید بر قدرت تغییر پذیری و تحول گرایی در مقابله با مسائل ، اظهار داشت: در شرایط امروزی اگر قدرت تغییر در مدیریت وجود نداشته باشد قطعا با غافلگیری روبرو خواهیم شد و باید توانایی مدیریت در شرایط بحران را تقویت کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امروزه سطح مطالبات فرهنگی مردم بسیار بالاتر از گذشته است ، تصریح کرد: اگر امروز نتوانیم شهروند سالم تربیت کنیم قطعا در آینده با مشکلات جدی روبرو خواهیم شد و نه تنها آموزش و پرورش بلگه همه نهادها گرفتار مصائب آن خواهند شد .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش پرمخاطب ترین و با نفوذترین نهاد فرهنگی جامعه است ، یادآورشد: کمتر مجموعه و شورایی را می توان یافت که برخی از اعضای آن را فرهنگیان تشکیل نداده  باشند و این نشان دهنده اعتماد مردم به جامعه فرهنگیان  است ، چرا که پیام آنان تاثیرگذار است .

 

 

به اشتراک بگذارید :