28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ۱۳:۳۰:۳۴
کد مطلب:  1200373
مدیرکل شوراهای وزارت آموزش وپرورش و مناطق آزاد :
شهر ِ یادگیرنده و شهروند ِ یادگیرنده قطعا ابتدا در مدرسه شکل می گیرد / شوراهای آموزش و پرورشِ شهرستان های استان تهران یکی از شوراهای پیشرو در سطح کشور است

ستاد استانی اجرای تفاهم نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی استان ها با حضور مدیرکل شوراهای وزارت آموزش وپرورش و مناطق آزاد ، رییس شورای اسلامی استان تهران، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، معاون اجتماعی فرهنگی شهردار تهران و مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران در سالن آیت الله هاشمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، رسول پاپایی مدیرکل شوراها و مناطق آزاد و تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شوراهای آموزش و پرورشِ شهرستان های استان تهران یکی از شوراهای پیشرو در سطح کشور است ، گفت : مشکلات شهر تهران در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نباید در شهرستان های استان تهران سرریز شود و مسائل آنان را بیش از پیش کند.

وی ، آموزش و پرورش را اساس توسعه فردی و انسانی دانست و افزود: آموزش و پرورش قلب طپنده جامعه است و باید همگی تلاش کنند این قلب و شریان حیاتی به خوبی بطپد.

پاپایی با تاکید بر اینکه هر چه جوامع بیشتر توسعه یافتند ، مطالبات شان نیز از آموزش و پرورش بیشتر شده است ، اظهار داشت : امروز مردم از آموزش و پرورش تربیتِ شهروندِ مطلوب را می خواهند و رویکردشان از آموزش و پرورش دیگر آموزش ِ خواندن و نوشتن صرف نیست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشارکت یک اصل پذیرفته شده در جهان امروز است و سبب بلوغ و توسعه یافتگی کشورها می گردد ،تصریح کرد: با احیای قانون شوراها ، باید آموزش و پرورش را به یک گفتمان عمومی تبدیل کرد .

وی ، مشارکت را اصلی ترین راه توسعه آموزش و پرورش دانست و گفت : شوراهای عالی استان ها جزو نهادهای مردمی است که می تواند لایحه تهیه کرده و به دولت ارائه دهد و این پتانسیل بسیار بالایی است که باید از آن به نحو مطلوب بهره جست .

پاپایی در پایان با تاکید بر اینکه ما باید با تعامل و همکاری ، آموزش و پرورش ، دانشگاهها و شوراها به سمت شهرِ یاد گیرنده پیش برویم ، خاطرنشان کرد: شهر ِ یادگیرنده و شهروند ِ یادگیرنده قطعا ابتدا در مدرسه شکل می گیرد و در تعامل با جامعه به بلوغ می رسد.

به اشتراک بگذارید :