15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ۱۳:۲۹:۴۲
کد مطلب:  1200370
مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه سنجش نوآموزان بدو ورود دبستان؛
 بهترین و استاندارد ترین فضاها برای سنجش نوآموزان اختصاص یابد

 ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در جلسه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان گفت : با توجه به حساسیت های موجود امسال باید بهترین شاداب ترین و تمیزترین محیط های آموزشی با رعایت همه جوانب بهداشتی و امنیتی برای سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان اختصاص یابد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، در ابتدای این جلسه فاطمه باغبانی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ضمن تقدیر از همکاری دستگاه‌های ذیربط، گزارشی از روند اجرای این طرح در سال گذشته ارائه نمود و انتظارات این مجموعه را به منظور ارائه خدمات مطلوب به خانواده‌ها و نوآموزان از دستگاه‌های مرتبط بیان داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در سخنانی با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت همکاری همه جانبه دستگاه ها در اجرای دستورالعمل سنجش نوآموزان اظهار داشت: در خواست ما این است که شبکه بهداشت استان، هم در بحث نیروی انسانی و هم از لحاظ امکانات و تجهیزات در امر اجرای بهینه این طرح کمک کنند چراکه ۲۰ هزار خانواده به عنوان شهروند و دانش آموز در این چرخه قرار می گیرند که لازم است بهترین امکانات و فضاها همراه با رعایت کامل مسائل بهداشتی برای اجرای مطلوب این طرح اختصاص یابد تا خانواده ها با احساس امنیت و بدون داشتن اضطراب و استرس با نظم و انضباط مناسب و کیفیت کار بالا خدمات سنجش و ارزیابی نوآموزان را دریافت کنند.

در این جلسه اعضای حاضر نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه اجرای بهینه طرح بیان نمودند. اتخاذ تدابیر لازم در خصوص فاصله گذاری اجتماعی زمان و نحوه حضور اولیا و نوآموزان در پایگاه های سنجش کوتاه نمودن فرآیند سنجش از لحاظ زمانی و استقرار ناظر بهداشتی در پایگاه ها از مهمترین نکات ارائه شده بود.

شایان ذکر است این برنامه ، تمامی نوآموزان بدو ورود به دبستان در مناطق 14 گانه را پوشش خواهد داد و با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از اواخر تیر ماه لغایت نیمه اول شهریور سال جاری در 15 پایگاه ( 6 پایگاه ثابت و9 پایگاه سیار) در سطح استان اجرا خواهد شد.

ضمناً به همراه داشتن اصل شناسنامه والدین و نوآموز، یک قطعه عکس 4*3 نوآموز، کارت واکسیناسیون و پرداخت مبلغ  مربوطه با استفاده از کارت بانکی در محل پایگاه ها الزامی می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :