14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ۱۰:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1200173
در ایام شیوع بیماری کرونا و افزایش استفاده از فضای مجازی، در شهرستان دهاقان صورت پذیرفت:
تالیف‌کتاب"آسیب‌شناسی‌فضای‌مجازی‌درعصر‌ارتباطات"به‌قلم‌همکار‌فرهنگی

در ایام شیوع بیماری کرونا و افزایش استفاده از فضای مجازی، در شهرستان دهاقان کتاب "آسیب شناسی فضای مجازی در عصر ارتباطات" توسط همکار فرهنگی، لیلا بهزادفر به چاپ رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دهاقان، کتاب "تحلیلی بر آسیب شناسی فضای مجازی در عصر ارتباطات" توسط همکار فرهنگی، لیلا بهزادفر به چاپ رسید. متن مصاحبه با وی به شرح زیر است:

به نام خدا

سلام لطفا خودتان را معرفی نموده و از سوابق خود در آموزش و پرورش بگویید؛

لیلا بهزادفر هستم  14 سال و هشت ماه سابقه فعالیت دارم. سال 1380 فعالیت من با آموزش و پرورش به صورت حق التدریس و سمت مربی پرورشی در استان فارس شروع شد. سال 89 به استخدام آموزش و پرورش درآمدم و همان سال افتخار خدمت در آموزش و پرورش شهرستان دهاقان را پیدا کردم. در دهاقان در ابتدا معاون پرورشی مدارس شریف و حکیم جهانگیرخان قشقایی بودم و 2 سال به عنوان سرگروه پرورشی فعالیت کردم. از سال 97 به عنوان معاون دبیر در مدرسه توحید قمبوان انجام وظیفه نمودم که همان سال به عنوان معاون دبیر نمونه شهرستان معرفی شدم و اکنون مدیر دبیرستان هجرت دهاقان هستم. درسال 98 موفق شدم اولین کتابم را با موضوع "بررسی عوامل اجتماعی و فرهنگی مؤثر بر روابط همسایگی" به چاپ برسانم و اکنون با یاری خداوند متعال دومین کتابم با عنوان "تحلیلی بر آسیب شناسی فضای مجازی در عصر ارتباطات" را به چاپ رساندم.

در مورد انگیزه خود برای چاپ کتاب آسیب شناسی فضای مجازی بگویید؛

از شروع شیوع ویروس کرونا که استفاده از فضای مجازی رونق  گرفته بود و کم و بیش در ارتباط با دوستان، آشنایان و همکاران شنیدم که عدم اطلاع از شیوه ی صحیح استفاده از فضای مجازی مشکلاتی را به بار آورده، به فکر چاپ کتاب دومم با هدف آشنا ساختن افراد، همکاران و خانواده ها با آسیب های فضای مجازی و یادگرفتن شیوه های  استفاده صحیح  از این فضا افتادم.

به عنوان مولف این کتاب به نظر شما مهمترین مشکل در ارتباط با استفاده از فضای مجازی در عصر کنونی چیست؟

فضای مجازی مانند هزاران نوع تکنولوژی دیگر، به خودی خود مشکلی نداشته و با هدف خدمت به بشر ایجاد شده است و می تواند با تسهیل ارتباطات، هزاران فایده برای بشر ایجاد کند. اما این فضا زمانی باعث ایجاد مشکلات می شود که کاربران روش های استفاده صحیح از آن را ندانند و نتوانند آن را مدیریت کنند. مهمترین چالشی که خود باعث ایجاد هزاران مشکل دیگر در زمینه های گوناگون تربیتی، اخلاقی و خانوادگی می شود، عدم آگاهی مناسب از چالش ها و آسیب های فضای مجازی و ندانستن روش های صحیح استفاده از این فضا می باشد.

اکنون توصیه شما به مسئولان، همکاران و دانش آموزان در را بطه با استفاده از فضای مجازی چیست؟

خواهشم از مسئولان زحمت کش و همکاران عزیز این است که آسیب های فضای مجازی را بیش از پیش جدی بگیرند و برای آشنایی دانش آموزان با آسیب های آن و یادگیری روش های استفاده صحیح از آن برنامه ریزی و اقدامات لازم را انجام دهند تا فرزندانمان در فضای مجازی آسیب نبینند.

همچنین توصیه ام به دانش آموزان عزیز این است که بدانند که سپری کردن بیش از حد وقت (بجز زمان آموزش) در فضای مجازی، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به جسم، روان، روحیات و خلقیات و روابط آن ها وارد کند پس حتما در طول روز زمان مناسبی برای ارتباط باخانواده، دوستان، مطالعه کتاب و بازی های خانگی اختصاص دهند تا سالم تر و شاداب تر زندگی کنند.

موفق و پیروز باشید.

سپاس از وقتی که دراختیار ما قرار دادید.

 

به اشتراک بگذارید :