15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ ۲۳:۲۶:۲۵
کد مطلب:  1199690
مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش :
بهبود وضعیت اردوگاه های دانش آموزی استان نیازمند یک حرکت جهادی است

دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان در سال جدید به صورت ویدئو کنفرانس با حضور آیت ا... خاتمی نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، دکتر حقیقی استاندار زنجان، رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش زنجان و سایر اعضا شورا برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنحان، ابراهیم رفیعی عصر امروز در شورای آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: در جلسه قبل مصوباتی از جمله تدوین سند اجرایی سواد آموزی به منظور ریشه کنی بیسوادی داشتیم و اکثر دستگاه ها خوب همکاری داشته اند.
 
رفیعی گفت: از ابتدای سال ۹۸ در شورای آموزش و پرورش موضوع  استیفای حقوق آموزش و پرورش و جلب مشارکت دستگاه‌ها در فعالیت این دستگاه در دستور کار قرار گرفت که بحمدالله توفیق بسیار خوبی حاصل شد.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت اردوگاه‌های تربیتی دانش‌آموزی استان زنجان، بیان داشت: بخشی از موضوع تربیت که همواره مورد تاکید است در اماکنی نظیر اردوگاه ها دانش آموزی و کانون های فرهنگی و تربیتی اتفاق می افتد که متاسفانه تنها یک اردوگاه دانش‌‌آموزی در استان زنجان فعال بوده، یک اردوگاه نیمه فعال و دو  اردوگاه نیز نیمه کاره مانده و عملا کارکرد لازم را ندارد که باید در این زمینه جهادی حرکت کنیم.

رفیعی با اشاره به اینکه زنجان در بین استان‌های مجاور در زمینه اردوگاه‌های دانش‌آموزی فقیر است، ادامه داد: سرانه اردوگاهی زنجان برای دانش‌آموزان ۲۳ سانتیمتر است که از میانگین کشوری بسیار کمتر است لذا باید به طور ویژه به این مسئله پرداخته شود و چالش ها مرتفع گردد.

وی در پایان از عزم مسئولین و اعضا شورا برای مرتفع کردن چالش های آموزش و پرورش استان تقدیر و تشکر کرد.

به اشتراک بگذارید :