28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ ۱۲:۵۶:۰۶
کد مطلب:  1198229
رییس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
پوشش 29 هزار و 428 دانش آموز در مدارس هیات امنایی شهرستان های استان تهران

نشست کارگروه کمیته کیفیت بخشی نظارت و توسعه مدارس هیات امنایی با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر اعضا در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اکبر قنبری، رییس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اهمیت و جایگاه مدارس هیات امنایی گفت: استقبال مردم و اولیای دانش آموزان از این مدارس ،نشان دهنده موفقیت عملکرد آنان در حوزه تعلیم و تربیت دانش آموزان است و از این رو می توان با یک ارزیابی دقیق و کارشناسانه در جهت توسعه آن و رفع ایرادهای وارد به آن تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه در  15 منطقه از 21 منطقه شهرستان های استان تهران مدارس هیات امنایی مشغول به فعالیت می باشند ، اظهار داشت: 29 هزار و 428 دانش آموز در مدارس هیات امنایی شهرستان های استان تهران مشغول به تحصیل می باشند که در صورت فراهم نمودن زیرساخت های لازم میتوان حجم بیشتری از دانش آموزان را در این مدارس تحت پوشش قرار  داد.

قنبری تعداد مدارس هیات امنایی در سطح شهرستان های استان تهران را 78 مدرسه اعلام کرد و افزود: از این تعداد 38 مدرسه پسرانه و 40 مدرسه دخترانه به صورت هیات امنایی اداره می شوند که 25 مدرسه در مقطع ابتدایی و 53 مدرسه در مقاطع متوسطه اول و دوم مشغول به فعالیت می باشند.

 این مقام مسئول مهمترین ویژگی مدارس هیات امنایی را مشارکت اولیا و خانواده ها در اداره مدرسه دانست و تصریح کرد: هر چه مشارکت مردم در تصمیم گیری های مدرسه بیشتر باشد ، تعامل خانواده و مدرسه را به همراه خواهد داشت که نتیجه آن تربیت دانش آموزانی سالم و آگاه در جامعه می باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :