17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ ۰۸:۳۳:۳۹
کد مطلب:  SiSJwWGS
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک :
۳۳۵ دانش آموز نخبه در شهرستان قرچک امسال شناخته شدند

دومین جشنواره تجلیل از دانش آموزان نخبه شهرستان قرچک با حضور کاظم قلم چی مدیرعامل کانون فرهنگی و آموزش قلم چی، اعضای شورای شهر، جمعی ازروسای ادارات، دانش آموزان و معلمان در هتل سامان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت: پنج گروه در اعتلای دانش آموزان در این مسیر نقش دارند  و اگر دست به دست هم ندهند دانش آموزان نخبه و خاص به این سطح از آگاهی و دانش دست نمی یابند.

وی افزود : شهرستان قرچک دارای ۵۰ هزار دانش آموز است که ۱۴ هزار نفر از آنان در سطح متوسطه در حال تحصیل هستند و از میان آنها ۳۳۵ دانش آموز در سال تحصیلی ۹۴ و۹۵ به عنوان نخبه شناخته  شدند.

نیکبخت با اشاره به گروه های موثر برای نخبگان تاکید کرد: گروه هایی که در موفقیت نخبگان تاثیر دارند، اول پدر و مادر، دوم دوستان و همکلاس ، سوم معلمان و مربیان آموزش و پرورش، چهارم رسانه های جمعی، پنجم گروه ها  و نهادها هستند و اگر هر کدام کار خودشان را خوب انجام ندهند نخبه ای در جامعه وجود نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش تربیت دانش‌آموزان موفق و نخبه در رشته‌های مختلف است وبا برنامه‌ریزی مناسب درسی و آموزشی معلمان و خانواده ها  یک دانش آموز نخبه خواهیم داشت.

در این مراسم از نخبگان و برگزیدگان عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و پژوهشی با اهدای جوایز و تندیس تجلیل به عمل آمد .

 

به اشتراک بگذارید :