12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ ۰۹:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1196799
با هدف حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل استان:
جلسه بررسی راهکارهای اجرایی طرح سفیران تحصیل برگزار شد

جلسه بررسی راهکارهای اجرایی طرح سفیران تحصیل با حضور مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری زنجان، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان، مشاور امور زنان اداره کل و رئیس قرارگاه پیشرفت آبادانی با هدف حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل استان در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، فرحناز فتحی معاون سوادآموزی اداره کل در این جلسه اظهار داشت: سواد آموزی باید به عنوان یکی از مهم‌ترین راه های افزایش سلامت زندگی در ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: آگاهی و سواد خانواده به ویژه پدران و مادران در روستاها و مناطق حاشیه‌نشین می‌تواند زمینه زندگی بهتر و ارتقاء فرزندان را در حوزه تحصیلات  فراهم کند.

فتحی افزود: بسیاری از دختران و پسران بازمانده از تحصیل نتیجه بیسوادی پدران و مادران و عدم آگاهی آنها از ثمرات علم و سواد است لذا سوادآموزی استان در تلاش است تمام افراد بی‌سواد و کم‌سواد استان را به ویژه در روستاها و مناطق حاشیه‌نشین تحت پوشش قرار دهد و برای این کار به همکاری و همراهی تمام افراد، دستگاه ها و نهادها نیاز دارد و استفاده از ظرفیت قرارگاه پیشرفت آبادانی استان برای رسیدن به نقطه مطلوب که ریشه‌کنی بی‌سوادیست از اهمیّت ویژه‌ای برخوردار است.

بلوری مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری زنجان، هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد ساز و کار لازم برای تعامل بین ارگان ‌های دولتی با موضوع تعلیم و تربیت عنوان کرد.

 

در ادامه سلیمانی مشاور امور زنان با اشاره به اینکه بر اساس کنوانسیون حقوق کودک، افراد کمتر از 18سال، کودک محسوب می‌شوند و تمام ادارات دولتی موظف هستند که حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این افراد را به رسمیت بشناسند و آن را به مرحله اجرا درآورند، افزود: شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل شهری و روستایی-عشایری از اصلی‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل آموزش و پرورش است و واحد امور زنان نیز همچون سایر دوایر اداری نهایت تلاش خود را می‌نماید تا جذب و پوشش تحصیلی کودکان بازمانده از تحصیل (با تاکید ویژه بر دختران) را ارتقا دهد.

 وی اضافه کرد: در این راستا برنامه‌های ویژه‌ای مستند به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در طول برنامه ششم توسعه تدوین و عملیاتی شده است.

شایان ذکر است در این جلسه هر یک از اعضا به بیان ظرات و پیشنهادات خود پرداختند و راهکارهای اجرائی طرح سفیران سلامت بررسی گردید.

 

به اشتراک بگذارید :