12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ ۰۸:۰۳:۲۴
کد مطلب:  1196357
جلسه کمیته مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده پیوند استان برگزار گردید

با حضورحسین حسنلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و سایر اعضا، جلسه کمیته مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده پیوند برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان حسین حسنلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران و مشاوران خانواده، به بیان اهمیت استحکام خانواده درجامعه امروزی و راه های مقابله با آسیب های اجتماعی ازطریق مشاوران خانواده مطالبی پرداخت.

وی ابراز امیدواری کرد: خدمات مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده آموزش و پرورش طوری برنامه ریزی گردد که اکثر والدین از آن بهرهمند و آثار مثبت مشاوره نیز در جامعه منعکس گردد. 

درادامه جلسه اصغر ابراهیمی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان نیز گزارشی از عملکرد مراکز مشاوره خانواده و مناطق استان بیان نمود و خواستار هماهنگی بیشتر از سوی مسئولان نواحی و مناطق درخصوص مراکز مشاوره خانواده شد.

وی به ضرورت و اهمیت مراکز مشاوره خانواده در جهت رفع مشکلات خانوادگی، تحصیلی و تربیتی دانش آموزان و ارتقای سلامت روحی-روانی خانواده ها اشاره کرد.

ابراهیمی  افزود:  معرفی افراد جهت مصاحبه تخصصی، دایربودن مراکز در تابستان طبق برنامه، تمدید مجوز مدیران و مشاوران، نصب تعرفه در معرض دید مراجعین و همچنین راه اندازی مراکز مشاوره تلفنی از جمله موضوعاتی است که ضرورت دارد پیگیری و اجرا شود. 

 

شایان ذکر است در ادامه جلسه تک تک اعضا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و در پایان تعرفه جدید مراکز مشاوره خانواده پیوند که وابسته به واحد انجمن اولیا و مربیان است، برای سال تحصیلی 1400-99 مصوب گردید.

به اشتراک بگذارید :