27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۳:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1195813
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مدرسه محل نشاط و شادابی دانش آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از نشست کار گروه تدوین محتوی در زمینه تدوین سبک زندگی سالم خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به  مدرسه محل شادی و نشاط دانش آموزان است گفت: تربیت بدنی نقش بسزایی در نشاط دانش آموزان و تعلیم و تربیت آنان دارد و از این رو باید به شکل جدی تری به آن پرداخته شود.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت ورزشی و رفتار بدنی تبدیل به رفتارهای جدید در دانش آموزان می شود و این تغییرات در زندگی و آینده آنها تاثیر گذار خواهد بود ، اظهار داشت: باید سبک زندگی سالم را به فرزندان مان آموزش دهیم و آنها را در مسیر سبز سلامت هدایت کنیم .

صیدلو نقش اولیا و خانواده را در بستر سازی ذهنی ، دانش آموزان بسیار موثر دانست و افزود: اگر این بستر سازی از محیط خانواده آغاز شود قطعا در مدرسه به بلوغ و تکامل لازم می رسد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کم تحرکی در دانش آموزان آسیب های جدی در آینده انان به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: باید دانش آموزان مان را به تحرک ، پویایی و تغذیه سالم تشویق و ترغیب کنیم .

 گفتنی است این نشست با حضور جعفری مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیتهای ورزشی وزارت آموزش و پرورش، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، نمایندگان وزارت بهداشت، دانشگاههای علوم پزشکی و روسای ادارات حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :