26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۰۸:۵۸:۰۹
کد مطلب:  1195051
رئیس اداره حقوقی، املاک و حمایت قضایی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان‌های استان تهران:
نظارتهای حقوقی بر اساس اصل حاکمیت قانون اجرا می‌شود

با حضور رئیس اداره حقوقی، املاک و حمایت قضایی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان‌های استان تهران جلسه ویدیو کنفرانس کارشناس مسئولان، کارشناسان غیردولتی و نماینده موسسان مدارس و مراکز غیردولتی شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، رفیق مصطفایی ضمن تبیین جایگاه حقوقی شورای نظارت مناطق، گفت: نظارت پسینی و پیشینی این نهاد باید براساس اصل حاکمیت قانون و در راستای حمایت از حقوق چند جانبه موسسین، دانش‌آموزان و دستگاه اجرایی باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در آرای صادره اصل دادرسی عادلانه رعایت شود و عنداللزوم  مصادیق امر قضاوت و دادرسی در ابلاغ اتهام یا اخذ گزارش از شخص متهم براساس رویه منصفانه و قانونی صورت پذیرد، گفت: ضروری است مطابق قراردادهای منعقده فی مابین موسسین و دستگاه اجرایی، اجور عین مستاجره در زمان مقرر پرداخت شود و نسبت به پرداخت دستمزد و بیمه شاغلین در مدارس غیردولتی طرح خرید خدمات نظارت لازمه صورت گیرد..

مصطفایی در پایان اظهار داشت: براساس مصوبه هیات وزیران و دو بخشنامه وزارتی نسبت به بخشودگی کامل اجاره بها در ماه‌های اسفند تا خرداد بخشنامه صادر و جهت وحدت رویه ابلاغ می‌شود.

به اشتراک بگذارید :