24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ۱۳:۲۹:۲۵
کد مطلب:  HymeyVdJ
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش فارس در اقلید تاکید کرد:
فرهنگ‌سازی مهمترین راهکار مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش فارس گفت: اطلاع رسانی به موقع و فرهنگ سازی ، اساس کار در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومي آموزش وپرورش فارس و به نقل از  اقليد؛ غریب زارع ،در کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقليد گفت: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مقابله با آن ،توجه بیشتر به حوزه فرهنگ، اخلاقیات، معنویات و ورود از طریق آموزش آموزه های دینی است.

زارع با تاکید بر ضرورت پیشگیری اولیه از طریق آگاه‌سازی‌، ارتقای توانمندی‌های روانی و اجتماعی گروه‌های هدف افزود: آموزش و پرورش با هدف افزایش مهارت‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در دانش‌آموزان و اجرای برنامه‌های پیشگیری اولیه در زمینه اعتیاد برنامه‌های آموزشی اجرا می‌کند.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش فارس، ارتباط مؤثر والدین و آگاهی آنها از مهارت های ارتباطی را مهم دانست و گفت: تقویت کانون گرم خانواده ها و همچنین آگاه سازی مطلوب فرزندان از طریق والدین می تواند در کاهش مصرف مواد مخدر در بین جوانان ما نقش بسزایی داشته باشد.

زارع اطلاع رسانی به موقع و فرهنگ سازی را اساس کار در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس عنوان کرد .

وی ضمن تاکید بر آموزش مداوم دانش آموزان و والدین آنها در زمینه مهارت های زندگی و اجتماعی ، ریشه عمده اختلافات و مشکلات خانوادگی را ناشی از عدم توانمندی والدین در مهارتهای فرزند پروری ، مهارتهای زندگی و بویژه مهارت های ارتباطی دانست .

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش فارس ،بر لزوم آگاهی بخشی و توانمند سازی دانش آموزان در زمینه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب تاکید کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اقلید نیز در حاشیه این برنامه ؛ با بیان اینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید از سطح مدارس آغاز شود اظهار داشت: مدرسه باید اولین مکان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد چرا که دانش آموزان در این سن به شکل بهتری تحت آموزش و تعلیم قرار می گیرند.

مجید مسعودی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی ایجاب می کند در مسئله آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن در مدارس احساس مسئولیت کنیم، گفت: با همکاری و تلاش مدیران مدارس و مسئولین می توانیم گام های موثری در مسئله آسیب های اجتماعی و تربیت شهروندان خوب برداریم و لازم است که در این زمینه از تمامی ظرفیت های در اختیار این بخش بهره برداری شود.

وی با بیان این که" به ورزش باید در کنار مباحث علمی در مدارس توجه ویژه‌ای شود" خاطرنشان کرد: ورزش باید در کنار مباحث علمی مورد توجه و تاکید ویژه مدیران و معلمان مدارس قرار بگیرد چراکه ورزش یکی از مهم‌ترین عوامل در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی بین دانش‌آموزان به شمار می‌رود.

مسعودی گفت : در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی باید از تعامل و مشارکت والدین و همچنین دستگاه‌های اجرایی مرتبط استفاده شود که امری بسیار مهم و حیاتی است.

گفتنی است این کارگاه، با موضوع پیشگیری اولیه از اعتیاد  و حضور بیش از 750 تن از دانش آموزان پسر متوسطه اول ،در 8 مرحله در شهر اقلید و حسن آباد برگزار شد. 

به اشتراک بگذارید :