24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ۱۳:۲۸:۲۲
کد مطلب:  HQCbyRKd
رئیس اداره فرهنگی ، هنری آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
معلمان هنرمند، سفیران نظام تعلیم و تربیت هستند

رئیس اداره فرهنگی ، هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی فارس گفت: معلمان هنرمند به عنوان سفیران نظام تعلیم و تربیت، باید در نقاط مختلف میهن اسلامی به اشاعه فرهنگ و هنر بپردازند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، سعید رضا کامرانی در دومین کارگاه و نشست هنری مربیان هنرهای نمایشی ، آوایی و سینما در شیراز گفت: با توجه به این که قشر عظیم کودکان و نوجوانان در اختیار حوزه آموزش و پرورش است، پرداختن به رشته های فرهنگی و هنری در شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان نقش بی بدیلی دارد .

وی افزود : شایسته است با هدفگذاری و برنامه ریزی دقیق، در راستای  شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان قدمی و قلمی بر داریم .

کامرانی با تاکید بر اینکه " برگزاری چنین کارگاه هایی در ارتقای سطح هنری همکاران هنرمند سهم زیادی دارد "افزود : بسیار مفتخریم که در دستگاهی خدمت می کنیم که متولی هدایت بهترین سرمایه ملی است.

وی با بیان  اینکه "  هر سیستمی محصولاتی دارد که به جامعه عرضه می کند " افزود : در فرایند تولید ، بسیار مهم است که ما محصولاتمان را باچه کیفیتی ارائه می دهیم، نظام تعلیم و تربیت و مدرسه از نظر محصول و مشتری از دیگر ارگان ها کاملاً متمایز است.

 رئیس اداره فرهنگی ، هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی فارس گفت: محصول ما دانش آموز و مشتری ما جامعه است و با توجه به اهمیت نیروی انسانی ، ما ثروتمند ترین سازمان را در اختیار داریم و بهترین محصول هم دانش آموختگانی هستند که وارد اجتماع می شوند.

عضو شورای تربیتی استان گفت: فرهنگ و هنر به عنوان یکی از مقوله های تربیت در هر جامعه ای مطرح است و مسأله  هنر برای اندیشمندان و فرهیختگان از جایگاهی ویژه ، برخوردار است.

کامرانی گفت: بسیاری از میراث مفاخر گذشته در قالب " هنر " به نسل ما و عصر ما رسیده و اگر در انتقال این هنر های فاخر و پاک نکوشیم ، آیندگان ما را نخواهند بخشید.

وی افزود:  معلمان هنرمند به عنوان سفیران نظام تعلیم و تربیت باید در نقاط مختلف میهن اسلامی به اشاعه فرهنگ و هنر بپردازند.

گفتنی است ،کارگاه های تخصصی هنرهای نمایشی ، آوایی و سینما ، با حضور یکصد و پنجاه نفر از فرهنگیان هنرمند استان فارس ، در کانون فرهنگی تربیتی حضرت زینب (س)  شیراز برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :