20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ۱۳:۲۵:۵۸
کد مطلب:  tZLTtLuB
کارشناس مسئول فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس خبر داد :
تشکیل گروه معلمان سینما در فارس/ پیشگامی فارس در اجرای طرح "سینما در مدارس " در کشور

کارشناس مسئول فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس گفت: اولین کارگاه و‌ نشست تخصصی سینما در مدارس در فارس ،با هدف فعال سازی این طرح در مدارس فارس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، ابراهیم نجفی نژاد با بیان این مطلب گفت: با برگزاری جلسات اولیه دوره های سینما در مدارس  و مطرح نمودن سینما به عنوان واحد های درسی در ایران که زیر نظر پروفسور میلینکوویچ برگزار شد ٬ اداره فرهنگی ، هنری آموزش و پرورش  فارس به عنوان فعال ترین مرکز ارایه این طرح، اولین کارگاه و‌ نشست تخصصی سینما در مدارس را برگزار نمود.

وی گفت: در این کارگاه که با حضور تعدادی از دبیران و هنر آموزان رشته هنر و فعالان حوزه فیلمسازی برگزار شد، خانم مهگان فرهنگ ،هنر آموز و مدرس دانشگاه و فعال حوزه ی تصویر و سینما  واز اعضای اصلی گروه سینما مدرسه و نیز خانم عطیه فیروزمند ،پژوهشگر و متخصص ادبیات کودک به عنوان مدرس حضور داشتند.

کارشناس مسئول فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس گفت: در این کارگاه ،با توجه به اهمیت موضوع ، پس از بیان مباحث بنیادی، به مهمترین اصل که سینمای کودک و نوجوان و ادبیات، و ارتباط آن با قصه ، داستان و فیلم های داستانی کودکان است  و همچنین مباحث جدیدی درتحلیل یک اثر تصویری  اشاره شد .

معرفی و تحلیل چند اثر از سینما گران کودک و نوجوان ایران از جمله عباس کیارستمی ٬ امیر نادری و....از دیگر مواردی بود که در این کارگاه به آنها پرداخته شد.

نجفی نژاد گفت: بعد از شکل گیری این کارگاه در استان فارس، گروه معلمان سینما در مدارس تشکیل خواهد شد  و فارس به عنوان یکی از پیشروترین استان های مجری این طرح در ایران مطرح خواهد شد.

قابل ذکر است که این طرح برای اولین بار در جهان و ایران به صورت علمی و پژوهشی پیاده شده و استان فارس  اولین گام های این راه را برداشته است.

به اشتراک بگذارید :