23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ۱۲:۴۶:۰۶
کد مطلب:  TtcRkoam
تجلیل از برگزیدگان فارسی مسابقه کشوری سروش بیداری در شیراز

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه امنیت و سلامتی زیر بنای زندگی فردی و اجتماعی انسان است گفت: هر انسانی اگر امنیت و سلامتی نداشته باشد، نمی تواند به نقش موثر خود در اجتماع بپردازد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آکموزش وپرورش فارس، حمیدرضا آذری در آیین تقدیر از برگزیدگان فارسی مسابقه کشوری سروش بیداری در سالن اجتماعات اداره آموزش وپرورش عشایری فارس در شیراز گفت: با توجه به اینکه یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش و خانواده ها، جامعه پذیر بودن افراد در زندگی است به نظر می رسد علی رغم تلاش های مختلف اما گام های موثری بر نداشته ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: سازمان دانش آموزی با این هدف تاسیس شد تا بتواند در خارج از محیط مدرسه به نیازهای دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه سازمان دانش آموزی فارس در دو سال اخیر با خلاقیت و برنامه ریزی ای که داشته توانسته نقش موثری در برنامه های آموزش و پرورش داشته باشد گفت: خوشحالیم این سازمان که تا قبل از سال 92 حتی حقوق کارکنان خود را به سختی تامین می کرد، حالا با پس انداز خود نقش ویژه ای در تربیت اجتماعی دانش آموزان ایفا می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ابراز امیدواری کرد مسابقه سروش بیداری آغاز کاری باشد که سازمان دانش آموزی برای اهداف خود مشخص کرده است.

رییس سازمان دانش آموزی فارس نیز دراین مراسم گفت: سازمان دانش آموزی در استان فارس افتخار دارد 68 هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار دهد که می تواند در تربیت اجتماعی آن ها نقش موثری داشته باشد.

محسن کلاری اظهار داشت: با توجه به تشکل های مختلف دانش آموزی تنها 6 میلیون از 13 میلیون دانش آموز تحت پوشش قرار می گیرند که با توجه به صحبت های رهبر معظم انقلاب که فرمودندهر دانش آموز حداقل در یک تشکل عضو باشد، فاصله داریم.

وی در ادامه به حضور پر رنگ دانش آموزان در برنامه های مختلف سازمان دانش آموزی از جمله اعزام 10 هزار دانش آموز به عتبات عالیات در سال گذشته، اعتکاف دانش آموزی ، خبرگزاری پانا ، روز درختکاری و هفته سلامت اشاره کرد و افزود: در برنامه سال گذشته جمعا 900 اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که امسال با هزار و 400 اثر ارسالی در سه بخش ارائه مقاله، اجرای سرود و شعر شاهد رشد بسیار خوبی بوده ایم.

رییس سازمان دانش آموزی فارس با بیان اینکه بعد از نیازهای اولیه، امروزه امنیت و آرامش جزء نیازهای اصلی انسان به شمار می رود گفت: اگر امروز در منطقه ای که اطرافمان نا امنی است، با آرامش و امنیت هستیم به واسطه تلاش های سربازان گمنام امام زمان ( عج ) می باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از دانش آموزان فارسی برگزیده مسابقه کشوری سروش بیداری که با هدف قدرشناسی از مجاهدات شایسته سربازان گمنام امام زمان ( عج ) برگزار گردید، با اهدا هدایایی تقدیر به عمل آمد. 

 

به اشتراک بگذارید :