18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ۱۲:۲۵:۴۱
کد مطلب:  DChHOKme
مدیرکل نوسازی مدارس قزوین:
یک سوم مدارس قزوین نیازمند تخریب و نوسازی است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قزوین گفت: با وجود بیش از چهار هزار ساختمان آموزشی و مدرسه در این استان، یک سوم مدارس نیازمند تخریب و نوسازی است.

عسگرعلی جوانبخت صبح پنجشنبه در هجدهمین همایش خیرین مدرسه ساز استان قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: از میان بیش از ۴ هزار ساختمان آموزشی حدود یک سوم مدارس استان نیازمند تخریب و نوسازی است و دو سوم کلاس های درس نیاز به استانداردسازی سیستم گرمایشی دارد.

وی افزود: برای رسیدن به عدالت آموزشی باید در گام نخست اهمیت آموزش و پرورش را پذیرفت زیرا همچنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند هزینه های آموزش و پرورش در واقع سرمایه گذاری است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قزوین ادامه داد: سال گذشته تعهدات خیرین مدرسه ساز استان ۱۵ میلیارد تومان بود که ۷۵ درصد آن تحقق یافت و برای امسال ۱۸ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

جوانبخت خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از مدارس استان دونوبته هستند و به ویژه در برخی مناطق تعداد این گونه مدارس بیشتر است که باید با کمک خیرین برای رفع مشکلات آنها تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: در ناحیه شهری مهرگان که به تدریج جمعیت زیادی در آن ساکن می شوند، مدارس زیادی نیاز است و ساخت آن، تداوم همراهی خیرین را می طلبد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قزوین بر ضرورت تداوم حمایت و همراهی خیرین در زمینه نوسازی، مقاوم سازی، هوشمندسازی و تجهیز مدارس نیز تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :