26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ ۱۱:۵۸:۱۴
کد مطلب:  1193356
عضو دبیر‌خانه شورای هماهنگی و اجرای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش:
تدوین برنامه سالانه آموزش و پرورش گام مهمی در جهت تمرکز زدایی و تفویض اختیار به سطوح پایین‌تر است

کارگروه دبیرخانه تدوین برنامه سالانه 99 آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مبتنی بر سند تحول بنیادین با حضور عضو دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، صالحانی عضو دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح فرایند تدوین برنامه سالانه کلان آموزش و پرورش و تشکیل زیرنظام‌ها و کارگروه‌های آن گفت: سند تحول با 23 هدف عملیاتی و 131 راهکار، مسیرتمرکز‌زدایی وتفویض اختیار به سطوح پائین‌تر به ویژه مدرسه را فراهم آورده است.

وی با اشاره به برنامه‌های ارائه شده به صورت الزامی و اقتضائی اظهار داشت: برنامه‌های الزامی فعالیت‌هایی هستند که اکثر استان‌ها قابلیت اجرای آن را داشته و لازم‌الاجرا هستند و برنامه‌های اقتضائی فعالیت‌هایی هستند که همه استانها قابلیت اجرای آن را نداشته و هر استان متناسب با شرایط بومی و محلی خود آن را اجرا می نماید.

صالحانی تصریح کرد: تشکیل جلسات مستمر و هماهنگی اعضاء کارگروه در جهت تدوین برنامه مناسب و همسو، گام مهمی برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و اسناد بالادستی آموزش و پرورش خواهد بود .

به اشتراک بگذارید :