28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ۱۰:۳۳:۳۴
کد مطلب:  1191875
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
تولید 712 فیلم آموزشی توسط آموزگاران دوره ابتدایی شهرستان های استان تهران

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تولید 712 فیلم آموزشی توسط آموزگاران دوره ابتدایی استان در پایه چهارم ابتدایی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، غلامرضا بختیاری معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تاین باره گفت: با ایجاد بستر مناسب برای دسترسی دانش آموزان استان به تدریس های مجازی، گروه های آموزشی ابتدایی و آموزگاران استان به شعار "آموزش تعطیل نیست" جامه عمل پوشاندند.
وی با اشاره به تعطیلی مدارس سراسر کشور با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با تولید فیلم های آموزشی برای دسترسی دانش آموزان و آموزگاران شهرستان های استان تهران تلاش نمودند تا خلا عدم برگزاری کلاس درس به شکل حضوری را تا اندازه ای جبران نمایند.

بختیاری با اشاره به ادامه تعطیلی مدارس و شرایط اضطرار، و در راستای کاستن نگرانی های خانواده ها و کادر آموزشی مدارس از عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان، تاکید کرد: اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی ابتدایی استان با همکاری آموزگاران توانمند و خلاق استان 712 فیلم آموزشی در 7 برنامه درسی پایه چهارم تولید و در اختیار همکاران و دانش آموزان عزیز قرار داده اند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،ادامه داد: شهرستان های استان به عنوان قطب کشوری با همیاری آموزگاران استان و تعدادی از استان های دیگر (شهر تهران، گیلان، زنجان، قزوین و البرز) نسبت به تولید این محتواهای آموزشی اقدام نموده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، مقرر شده این تولیدات برای پوشش دادن 25 هفته کاری معلمان این پایه در طول سال تحصیلی آماده گردد.


این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیش از 150 عنوان از این محتواها مورد بررسی دقیق قرار گرفته تا در فضاهای مجازی تخصیص یافته به این امر بارگذاری شوند ، تصریح کرد: امیدواریم با ترویج فیلم های تدریس تولید شده و مطابق با اهداف کتاب های درسی، زمینه و اشتیاق به بهره گیری از تدریس های استاندارد روز به روز بیشتر شود.

گفتنی است این فیلم ها در فضایی که روی سایت ادره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تدارک دیده شده، همچنین در شبکه شاد بارگذاری می گردد.

به اشتراک بگذارید :