21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ۰۷:۱۵:۲۰
کد مطلب:  1191439
محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان داشت
دومین جلسه مشترک مدیران حوزه ستادی سازمان با معاونین سوادآموزی استانها بصورت ویدیوکنفرانس برگزار شد

بررسی مسائل و پرسش های استانها در خصوص پایان پذیری کلاسهای تشکیل شده در سال 1398 و برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای کلاسگذاری سال جاری و مسائل و مباحث امور پشتیبانی و مالی در جلسه ویدئو کنفرانس:

  به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی ، دومین جلسه مشترک مدیران حوزه ستادی سازمان با معاونین سوادآموزی استانها  به ریاست محمدزاده معاون وزیر و رئیس این سازمان و بصورت ویدیوکنفرانس برگزار گردید.

محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ، ابتدا با  سلام و درورد به ارواح طیبه شهدا و روح ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت سالگرد ارتحال ایشان ،به قیام پانزده خرداد و نقش شهدای آن در تحقق انقلاب اشاره نموده و همچنین با توجه به تقارن روز جلسه با سالروز تخریب قبور مطهر ائمه اطهار علیه السلام (هشتم شوال) این روز را به اعضای جلسه تسلیت گفت و با اشاره به شرایط ایجاد شده و تعطیلی  جلسات گردهمایی حضوری از تشکیل این جلسه و ارتباط با استانهایی که در اولین جلسه نبودند، اظهار خرسندی نمود .

 معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ، ضمن اشاره به مطالبی که در جلسه قبل مطرح شده به ساختار جدید تشکیلاتی اعمال شده  در استانها اشاره نمود و گفت: تعدیل نیرو فقط شامل سوادآموزی نبوده و تقریباً همه قسمتهای وزارتخانه را در بر می گیرد و سازمان در تلاش است تا در خصوص تعدیل نیروها در استانها با انعکاس مشکلات پیش آمده به مقام عالی وزارت آنها را حل کند.

محمد زاده در بخش دیگری از صحبتهای خود ، احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش دهندگان را در تیر ماه سال جاری به شرط مجوز ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا دانست و گفت: با توجه به ایام کرونایی و روزهایی که سپری شد هماهنگی های لازم انجام شده که آزمون استخدامی به احتمال قوی در تیرماه برگزار گردد و برگزاری این آزمون یک امر تکلیفی در استخدام ها بوده و اجتناب ناپذیر می باشد و عدم اجرای آن با نص قانون منافات دارد ، بنابراین اجرای آزمون قطعی است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ؛ به مسائل آموزشی ، حجم استانها و دقت در اجرای دقیق برنامه عملیاتی سال 99 ، تلاش سازمان برای حضور در آموزش مجازی شاد ، آموزش های تلویزیونی و مجازی و همچنین به تعهدات مالی استانها نیز اشاره ای کرد و راهکارهای لازم را به استانها اعلام نمود.

در ادامه معاونین استانها به ترتیب مشکلات و پیشنهادات خود را از طریق ویدئو کنفرانس اعلام نمودند که تمهیدات و اقدامات استان ها برای استمرار فعالیت های سوادآموزی در شرایط شیوع بیماری کووید-19 بررسی مسائل و پرسش های استانها در خصوص پایان پذیری کلاسهای تشکیل شده در سال 1398 و برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای کلاسگذاری سال جاری و مسائل و پرسش های استانها در خصوص بحث امور پشتیبانی و مالی از جمله این مطالب بود.

در ادامه جلسه خاک زاد معاون امور آموزشی سازمان ، مونسان مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی و جمشیدی مدیر کل طرح و برنامه پاسخگوی موارد مطروحه استانها بودند.

در این جلسه ویدئو کنفرانسی طبق برنامه ریزی انجام شده ، هیجده استان که در اولین جلسه حضور نداشتند ، حاضر بوده و مشارکت لازم را داشتند.

به اشتراک بگذارید :