13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۱۲:۱۴:۲۷
کد مطلب:  1190891
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش :
سیاست‌های اردوگاه های کشوری در پساکرونا ابلاغ شد

در جلسه شورای برنامه ریزی اردوگاه های کشوری معاون پرورشی و فرهنکی سیاست های کلی اردوگاه ها در پساکرونا را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، جلسه شورای برنامه ریزی اردوگاه های کشوری در اردوگاه باهنر با حضور علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی و مدیران کل مالی، اداری و حقوقی و همچنین مدیران اردوگاه های کشوری برگزار شد.
علیرضا کاظمی،  در ابتدای جلسه با  تبریک به مناسبت ایام عید فطر و تشکر از حضور مدیران ستادی و استانی در این جلسه گفت: اردوگاه های کشوری سرمایه‌ای ملی هستند و تنها متعلق به دستگاه آموزش و پرورش نیست.
او ادامه داد: در دوران پساکرونا نیازمند برنامه ای جدید و جامع برای اردوگاه های دانش آموزی هستیم و برای هر اردوگاه طرح جامع اردوگاهی باید نوشته شود. 
کاظمی افزود: در راستای توسعه و تقویت اردوگاه های دانش آموزی کارگروه بهره وری و مولد سازی تشکیل شود تا بتوانیم اردوگاه ها را توسعه بدهیم و تقویت کنیم.
معاون پرورشی و فرهنگی استفاده از رسانه ها و فایل مجازی را برای معرفی اردوگاه ها خواستار شد و گفت: با شرایط کنونی بهترین ابزار فضای مجازی به ویژه شبکه شاد و رسانه ها هستند که می توانیم برای معرفی ظرفیت های اردوگاه ها استفاده کنیم.
کاظمی خاطر نشان کرد: ایمن سازی اردوگاه ها در اولویت قرار بگیرد زیرا دانش آموزان و خانواده بزرگ فرهنگیان در زمانی که در اردوگاه ها به سر می برند امانت هستند و باید به بهترین شکل از آنان پذیرایی شود.
او مدیریت منابع در اردوگاه ها را خواستار شد و ادامه داد: در اردوگاه های کشوری باید مدیریت منابع اعم از انسانی،مالی و فرهنگی در سال 99 انجام شود و ما با علم به محدودیت ها تلاش های خودمان را انجام می دهیم تا اتفاقات خوبی در اردوگاه ها بیافتد.
در ادامه جلسه علی رمضانی،  مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی گفت: از حضور مدیران حقوقی، مالی و اداری ستادی جناب آقایان دربندی، معاون دفتر امور حقوقی،املاک و حمایت قضایی، عسگری، مدیرکل برنامه، بودجه و مدیریت منابع، کرمی، مدیر کل امور مالی و ذیحسابی تشکر و قدردانی کرد و این گردهمایی را فرصت مغتنمی برای بهبود وضعیت اردوگاه ها دانست.
او ادامه داد: اردوگاه ها به لحاظ کارکرد مکمل فعالیت های مدرسه ای هستند و فرصت بسیار مناسبی در کنار آموزش رسمی برای دانش آموزان و فرهنگیان به وجود می آوردند و اگر ردیف های اردوگاه ها تامین شوند اینها می توانند خدمات رایگان به دانش آموزان مناطق محروم و کم برخوردار ارایه دهند. 
رمضانی افزود : حیات اردوگاه ها منوط به اردوهای دانش آموزی است و همواره اردوگاه ها توانسته اند کمک های مناسبی به آموزش و پرورش انجام بدهند و متقابلا کمک هایی را نیز دریافت کنند اما در مواقع بحرانی انتظار داریم اردوگاه ها بیشتر مد نظر باشند.

در ادامه نیز روسای اردوگاه های کشوری عراقی، مدیر اردوگاه شهید باهنرتهران ، اسماعیلی، مدیر اردوگاه شهید بهشتی اصفهان، فریدونی، مدیر اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر و نشاط پور، مدیر اردوگاه باغرود نیشاپور به بیان مشکلات و موانع در اردوگاه های کشوری پرداختند.

و مدیران حوزه مالی اداری و حقوقی نیز پاسخگوی سوالات مطرح شده بودند.

 

به اشتراک بگذارید :