22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۹:۳۹:۰۹
کد مطلب:  1190609
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی خبر داد :
مراکز علمی آزاد و زبان بازگشایی می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: مراکز علمی آزاد و زبان با رعایت دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است بازگشایی می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر و به نقل از روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی مجتبی زینی اظهار کرد:: در این دستورالعمل موارد لازم جهت حفظ سلامت دانش آموزان و کارکنان مراکز غیردولتی علمی آزاد و زبان شامل ضدعفونی کردن محیط آموزشگاه ها، تامین مواد شوینده و ضدعفونی کننده، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی در محل کلاس ها و یا سایر فضاهای فیزیکی، ارائه آموزش های لازم به مربیان، کارکنان و دانش آموزان جهت رعایت مسائل بهداشتی پیش بینی شده است.

وی بیان کرد : در هر آموزشگاه یک نفر از پرسنل یا نیروی آموزش دیده جهت نظارت و پاسخگویی در امور بهداشتی که ترجیحا مدیر آن مر کز باشد ، پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر شرایط تهویه مناسب فضای فیزیکی ، تجهیز سیستم های آبخوری ، سرویس های بهداشتی به مواد شوینده مناسب و همچنین دفع بهداشتی زباله ها توسط نیروی آموزش دیده ی مناسب گفت : چینش صندلی ها با رعایت فاصله 8/1 تا 2 متر رعایت می گردد و حداکثر 50 درصد ظرفیت هر کلاس پذیرش خواهد شد.

معاون وزیر تصریع کرد :  استفاده از وسایل  بهداشت فردی مانند دستکش و ماسک برای کارکنان و مربیان الزامی می باشد. و توصیه می گردد دانش آموزان نیز حتما از وسایل شخصی و ماسک استفاده نمایند.


زینی وند با اشاره به این که توزیع هرگونه مواد غذایی و خوراکی در آموزشگاه ها ممنوع می باشد ، توصیه نمود که دانش آموزان از آب های آشامیدنی در بطری های کوچک شخصی استفاده نمایند.


وی تاکید کرد که حضور تمامی افراد دارای بیماری زمینه ای، قلبی، تنفسی، نقص سیستم ایمنی و مشکوک به بیماری کرونا بدون مجوز پزشک مربوطه، در کلاس های آموزشگاه ها ممنوع می باشد.


رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در پاپان گفت : شورای نظارت آموزش و پرورش به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش هر استان و نمایندگان حوزه مشارکت های مردمی، شورای موسسان مراکز غیردولتی و دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت نظارت بر فرآیند بازگشایی و ادامه فعالیت مراکز غیردولتی علمی و زبان را به عهده دارند.

به اشتراک بگذارید :