11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1190606
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان  :
آموزش و پرورش باید در تبیین ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی (ره) پیشتاز باشد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در جلسه گرامیداشت ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)  و سالروز قیام 15 خرداد اظهار داشت : امام خمینی (ره) ، عصاره انقلاب اسلامی و قیام 15 خرداد 1342 شروع بیداری ملت ایران بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، جعفر گنج خانلو در سخنانی با بیان ابعاد مختلف شخصیتی امام خمینی (ره) گفت: امام (ره)، رهبری جامع، کامل، خداجو و عبدصالح خدا بود که در ابعاد مختلف علمی، فقهی، دینی و عرفانی در صدر رهبران جهان قرار دارد به همین خاطر ما باید در تبیین ابعاد شخصیتی این مرد الهی برای نوجوانان و جوانان، پیشتاز باشیم .

وی امام خمینی را صاحب ابعاد مختلف شخصیتی فقهی ، عرفانی ، دینی و علمی دانست و گفت: طراحی مبارزاتی حضرت امام در بستر اسلام بود و  همین ویژگی او را از سایر رهبران جهان متمایز می کرد.

گنج خانلو  با بیان اینکه پس از رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری با قدرت و صلابت کامل توانسته است راه امام (ره) و انقلاب را به فضل خدا، با حمایت مردم و همدلی مسئولان ادامه داده و کشتی انقلاب را در مسیر متعالی خویش به حرکت درآورد.

گنج خانلو حرکت بیدار بخش امام خمینی در ایران را موجبات بیداری ملتهای منطقه و جهان دانست و گفت: حرکت های آزادی بخش در کشورهای منطقه نشات گرفته از انقلاب امام خمینی (ره) می باشد.

در ادامه این جلسه اعضای حاضر برنامه ها و نقطه نظرات خود را در خصوص گرامیداشت ارتحال حضرت امام (ره) و سالروز قیام 15 خرداد ارائه نمودند.

برگزاری مسابقات کتابخوانی، مراسم ختم قرآن کریم و زیارت عاشورا، طراحی پوستر و بنر، فضاسازی به مناسبت این ایام، برگزاری فراخوان و مسابقات مختلف در فضای مجازی و برگزاری دوره های آموزشی از کتب حضرت امام (ره) از جمله برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت این ایام می باشد.

به اشتراک بگذارید :