26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۹:۵۰:۴۲
کد مطلب:  1190600
در مصاحبه تلفنی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با برنامه به خانه برمی‌گردیم شبکه ۵ مطرح شد؛
امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مصاحبه تلفنی که با برنامه به خانه برمی‌گردیم شبکه ۵ برقرار شد از برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم شهرستانهای استان تهران در ۲۸۵ حوزه امتحانی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، الهه حسن پور گفت: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش امتحانات نهایی پایه دوازدهم و نهم به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امتحانات پایه دوازدهم در دو گروه رشته‌های ریاضی و فیزیک و علوم تجربی و همچنین گروه علوم انسانی و نظام قدیم برگزار خواهد شد، افزود: با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی، تعداد حوزه‌های امتحانات نهایی پایه دوازدهم شهرستانهای استان تهران از ۱۹۰ حوزه به ۲۸۵ حوزه افزایش یافته است.

حسن‌پور یکی از اصلی‌ترین علت افزایش حوزه‌های امتحانی را نزدیکی به محل زندگی دانش‌آموزان عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه سرویس‌های مدارس تعطیل هستند و رفت و آمد دانش‌آموزان بر عهده اولیاء گرامی‌ است، درصدد بودیم تا با حداقل‌ترین زمان و فاصله، دانش‌آموزان به حوزه‌های انتخابی برسند.

وی رعایت فاصله اجتماعی را از دیگر علل این افزایش عنوان کرد و گفت: طبق دستور‌العمل بهداشتی باید فاصله دانش‌آموزان در کلاس‌های حوزه امتحانی حداقل ۱۸۰ سانتی‌متر تا ۲ متر باشد که ما سعی کردیم این فاصله در همه فضاهای حوزه‌های امتحانی رعایت شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به جلساتی که با استاندار محترم برگزارشده و تاکید بر همکاری بیشتر فرمانداران شهرستان‌ها صورت پذیرفته است، افزود: در ورودی حوزه‌های امتحانی همکاران ما حضور دارند که لااقل باید یک نفرشان از اعضای ستاد سلامت که با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گرفته باشند تا با یک غربالگری مختصر و تب‌سنجی از حضور سلامت دانش‌آموزان در حوزه‌ها اطمینان حاصل کنند و دانش آموزان و اولیاء هم حتما باید با ماسک در محل حاضر شوند، همچنین هر حوزه موظف است یک اتاق ایزوله برای نگهداری دانش‌آموزان که دارای علائمی هستند داشته باشند تا با کمترین استرس این دانش‌آموزان نیز در امتحانات شرکت کنند.

حسن‌پور از بسته بودن همه بوفه‌های مدارس در این ایام خبر داد و گفت: اگر بوفه مدرسه‌ای هم باز باشد، فقط اجازه فروش اقلام بهداشتی از قبیل ماسک را دارد و به هیچ عنوان مواد خوراکی عرضه نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید :