3 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1190082
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت در گفتگو با مجله تصویری، خبری، تحلیلی و آموزشی نگاه؛
خانواده‌ها از تجمع مقابل حوزه‌های آزمون امتحانات نهایی خودداری کنند

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت در اولین روز شروع آزمون‌های حضوری دانش آموزان اظهار کرد: خانواده‌ها از تجمع مقابل حوزه‌های آزمون امتحانات نهایی خودداری کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، خسرو ساکی در گفتگو با خبرنگار این مرکز در استودیو مجله تصویری، خبری، تحلیلی و آموزشی نگاه؛ با اشاره اینکه تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های آزمون امتحانات اجرا می‌شود، اظهار کرد: حفظ سلامت دانش آموزان مهم‌ترین هدف آموزش‌وپرورش است و برای رسیدن به این هدف با ستاد ملی مدیریت و کنترل کرونا مکاتبه شده است و پروتکل‌های بهداشتی که از طرف این ستاد به ما ارسال ‌شده است را به ادارات، مناطق و مدارس ابلاغ کرده‌ایم.

وی ادامه داد: از دو هفته گذشته فرایند اطلاع‌رسانی و آموزش به عوامل اجرایی امتحانات آغاز شده است و امکانات ضدعفونی و گندزدایی برای مدارس فراهم‌ شده است. همچنین در 6600 حوزه اجرا زمینه برگزاری امتحانات پایه دوازدهم فراهم است.

ساکی بابیان اینکه برخلاف سال‌های گذشته دانش آموزان به دو گروه تقسیم‌ شده‌اند، گفت: روزهای فرد گروه اول و روزهای زوج گروه دوم دانش آموزان حضور پیدا می‌کنند تا بتوانیم فاصله دو متری را رعایت کنیم. همچنین عوامل اجرایی حوزه‌های امتحانی باید دانش آموزان را توجیه کنند تا فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در قبل و بعد از برگزاری آزمون در مبادی ورودی و خروجی حوزه‌ها تجمع پیدا نکنند.

ساکی با اشاره به اینکه خانواده‌ها می‌توانند نقش مؤثری در رعایت بهداشت فردی فرزندان خود داشته باشند، اظهار کرد: از اولیا دانش آموزان انتظار داریم ماسک و دستکش برای دانش آموزان تهیه کنند و اجازه ندهند دانش آموزان وسایل اضافی مانند کیف و کتاب که محلی برای نگهداری آن در حوزه‌های امتحانی نیست را با خود همراه داشته باشند که این وسایل می‌توانند خودشان عامل گرفتن ویروس و یا انتقال آن شوند.

وی ادامه داد: برای ده درصد دانش آموزان ماسک و دستکش در حوزه‌های امتحان نهایی پیش‌بینی ش‌شده است تا اگر دانش‌آموزی به هر دلیلی با خود ماسک یا دستکش نداشت بتواند از این وسایل استفاده کند.

 
به اشتراک بگذارید :