3 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۳:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1190040
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی خبرداد:
بازگشایی مراکز علمی آزاد و زبان از فردا

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: مراکز علمی آزاد و زبان با رعایت دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است از فردا  بازگشایی می‌شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند با بیان این که در این دستورالعمل، حفظ سلامت دانش آموزان و کارکنان مراکز غیردولتی، مراکز علمی آزاد و زبان پیش بینی‌ شده است، اظهارکرد: ضدعفونی کردن محیط آموزشگاه‌ها، تامین مواد شوینده و ضدعفونی کننده به اندازه کافی، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی در محل کلاس‌ها و یا سایر فضاهای فیزیکی، ارائه آموزش‌های لازم به مربیان، کارکنان و دانش آموزان دستورالعمل‌هایی است که مراکز علمی آزاد و زبان باید رعایت کنند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی تصریح کرد: در هر آموزشگاه یک نفر از پرسنل یا نیروی آموزش دیده جهت نظارت و پاسخگویی در امور بهداشتی که ترجیحا مدیر آن مر کز باشد ، پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر شرایط تهویه مناسب فضای فیزیکی، تجهیز سیستم‌های آبخوری، سرویس‌های بهداشتی به مواد شوینده مناسب و همچنین دفع بهداشتی زباله‌ها توسط نیروی آموزش دیده مناسب گفت: چینش صندلی‌ها باید با رعایت فاصله 8/1 تا 2 متر رعایت شود و حداکثر 50 درصد ظرفیت هر کلاس پذیرش خواهد شد.

زینی وند تصریع کرد:  استفاده از وسایل  بهداشت فردی مانند دستکش و ماسک برای کارکنان و مربیان الزامی است و توصیه می شود دانش آموزان نیز حتما از وسایل شخصی و ماسک استفاده نمایند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با اشاره به این که توزیع هرگونه مواد غذایی و خوراکی در آموزشگاه‌ها ممنوع می‌باشد، اظهارکرد: به دانش آموزان توصیه می شود برای نوشیدن آب‌ از بطری‌های کوچک شخصی استفاده نمایند.

وی تاکید کرد: حضور تمامی افراد دارای بیماری زمینه‌ای، قلبی، تنفسی، نقص سیستم ایمنی و مشکوک به بیماری کرونا بدون مجوز پزشک مربوطه، در آموزشگاه‌ها ممنوع می‌باشد.

زینی وند گفت: شورای نظارت آموزش و پرورش به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش هر استان و نمایندگان حوزه مشارکت‌های مردمی، شورای موسسان مراکز غیردولتی و دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت نظارت بر فرآیند بازگشایی و ادامه فعالیت مراکز غیردولتی علمی و زبان را به عهده دارند.

به اشتراک بگذارید :