22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۲:۳۱:۲۵
کد مطلب:  1189775
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
حفظ سلامت و آرامش دانش‌آموزان در برگزاری امتحانات نهایی اولویت اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه عنوان کرد:

حفظ سلامت و آرامش دانشآموزان در برگزاری امتحانات نهایی اولویت اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقل از معاونت تربیت‌بدنی و سلامت، کمیته استانی برگزاری امتحانات در شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت رئیس اداره سلامت و تندرستی، رئیس اداره سنجش و کارشناس مسئول بهداشت مدارس دانشگاه علوم پزشکی در محل دفتر معاونت تربیت و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تشکیل شد.

ماشاءالله پروین معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان در این جلسه گفت: با افزایش اطلاعات، کاهش اضطراب و رعایت نکات بهداشتی می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد. خانواده بزرگ آموزش و پرورش استان کرمانشاه با همکاری خانواده‌ها موفق شدن به سلامت از این بحران عبور کنند.

وی افزود: در برگزاری امتحانات نهایی به خانواده‌ها این اطمینان را می‌دهیم که پروتکل بهداشتی که از سوی کمیته ملی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است به طور کامل و با حساسیت و دقت بالا اجرا خواهد شد.

این مقام مسؤول در آموزش و پرورش استان خاطر نشان ساخت: اطلاع‌ رسانی ویژه‌ای در خصوص الزامات بهداشتی برگزاری امتحانات ، آزمون‌ها و ... باهدف پیشگیری و کنترل بیماری کووید-۱۹ و شرایط فاصله‌‌گذاری اجتماعی با استفاده از تمامی ظرفیت‌‌های رسانه‌ای و ارتباطی (مانند: سامانه شاد، سامانه پیامکی و...) صورت پذیرفته است چرا که سلامت و آرامش دانش‌آموزان در زمان برگزاری امتحانات نهایی مهم‌ترین دغدغه  و اولویت آموزش و پرورش استان است.

شیرزاد احسانخواه رئیس اداره سلامت و تندرستی در این جلسه بیان داشت: برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم را منوط به شروطی از جمله ضدعفونی تمام سطوحی که در تماس با دانش‌آموزان است، تأمین صابون مایع و محلول‌های ضدعفونی، رعایت فاصله‌گذاری مناسب برای صندلی‌ها در کلاس‌ها، اطلاع‌رسانی به معلمان و دانش‌آموزان در جهت رعایت احتیاط‌های لازم و ثبت دوره‌ای وضعیت سلامت دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان با استفاده از امکانات غربالگری است.

یاوری رئیس اداره سنجش در این جلسه ضمن آرزوی موفقیت و سلامت برای تمامی دانش‌آموزان گفت: در خرداد و تیر ماه سال جاری در 22 روز کاری امتحانات در 183 حوزه امتحانی در سطح استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمینه فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :