22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۰:۵۴:۰۲
کد مطلب:  1189628
معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز
جلسه ستاد استانی مراقبت و کنترل بیماری کُرونا در برگزاری امتحانات

جلسه ستاد استانی مراقبت و کنترل بیماری کرونا در ایام برگزاری امتحانات و آزمون ها در شرایط فاصله گذاری اجتماعی درالبرز برگزار شد

به گزارش معاونت تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز جلسه ستاد استانی نحوه اجرای دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس در حوزه ها و کانون های برگزاری امتحانات و آزمون ها با حضور دکتر قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز و آقای دکتر مستوفی معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان با هدف ایجاد محیطی امن و سالم برای دانش آموزان در برگزاری آزمون هابه منظور پیشگیری از سرایت ویروس کرونا بر پایه فاصله گزاری اجتماعی برگزار گردید.

در این جلسه علیزاده معاون تربیت بدنی و سلامت گزارش مختصری از اهم فعالیت های انجام شده در خصوص پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا ویروس در آموزش و پرورش از آغاز تا کنون ارائه نمودند. در ادامه جناب آقای درکی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی از آمادگی مدارس و تهیه اقلام ضروری مانند مواد ضدعفونی کننده، شوینده، ماسک و دستکش و ... خبر داد. سپس جناب آقای افشار رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش نیز اطلاعاتی کامل از تعداد مراکز و حوزه های امتحانی پایه های دوازدهم  و نهم ، تعداد دانش آموزان شرکت کننده و کارکنان مشارکت کننده در برگزاری آزمون تمهیدات در نظر گرفته شده را بیان نمودند.

روسای ادارت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و سلامت وتندرستی ، معاون درمان جمعیت هلال احمر و کارشنا مسئول بهداشت مدارس معاونت بهداشتی از دیگر اعضای حاضر در این جلسه بودند و در این زمینه تبادل نظر نمودند.

 در پایان این جلسه جناب آقای دکترقاسمی مدیرکل آموزش و پرورش بر رعایت مواردی همچون

 اطلاع رسانی عمومی از طریق صدا و سیما، تمرکز اقدامات و توجه بیشتر به مراکز آسیب پذیر، ارائه اطلاعات مراکز برگزار کننده آزمون ها و مشخصات دانش آموزان به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز برای آموزش به کارکنان حوزه های امتحانی و انجام غربالگری فعال برای خانواده ها و دانش آموزان شرکت کننده در آزمون از طریق سامانه 4030 و انجام تست PCR در صورت لزوم و نظارت بهداشتی مستمر از مراکز برگزاری آزمونها تاکید نمودند .

به اشتراک بگذارید :