12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1189457
با صدور بخشنامه رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور:
ساعت کاری کلیه کارکنان ادارات، از امروز ، شنبه 10 خرداد ماه، ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تعیین شد

طبق این بخشنامه، ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در تهران و استان‌ها با رعایت تبصره (۳) ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود و هرگونه تغییر در این خصوص صرفاً با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، جمشید انصاری  بخشنامه ای ۶ بندی در خصوص تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی (فاصله گذاری هوشمند) در سطح کشور و در اجرای بند (۴) از مصوبات بیست و یکمین جلسه مورخ ۱۳۹۹/۳/۳ ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا را به کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون خدمات مدیریت کشوری ابلاغ کرد.

در بند سوم بخشنامه رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور آمده است: ساعت کاری روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی در تهران و استان ها با رعایت تبصره ۳ ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود و هر گونه تعییر در ساعت فعالیت کارکنان دستگاه های اجرایی اعم از ملی و استانی صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

در بند چهارم نیز بر تعطیلی آبدارخانه ها در ادارات تاکید شده و آمده است: فعالیت آشپزخانه ها و آبدارخانه های خود را تعطیل و از پذیرایی در جلسات و اتاق ها به صورت فردی و گروهی خودداری و ممانعت نمایند و صرفا امکان تهیه چای با لوازم شخصی توسط کارکنان را در طول روز فراهم کنند.

صرف صبحانه و ناهار به صورت گروهی و فردی در سالن غذاخوری، سایر محل های عمومی ادارات و اتاق کار کارکنان ممنوع می باشد و لازم است مسئولین ادارات از تهیه و توزیع غذا (جز در مورد کارکنان نوبت کاری و کشیک که در چارچوب مقررات مربوط انجام خواهد شد) خودداری و جلوگیری کنند.

بند پنجم این بخشنامه نیز یادآور شده است: ضمن تاکید مجدد بر اجرای دقیق مفاد بخشنامه شماره ۷۲۴۵۵۵ مورخ ۱۲ اسفند ۹۸ این سازمان به ویژه بندهای ۲ و ۳ آن، استفاده از خدمات دورکاری کارکنان صرفا در صورت تامین زیرساخت های لازم از سوی دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات از منزل به صورت الکترونیکی توسط کارکنان دورکار و رعایت تصویب نامه مورخ ۷ تیر ۸۹هیات وزیران و اصلاحات بعدی آن مجاز خواهد بود. بدیهی است در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار می گیرند، در اولویت خواهند بود. 

این بخشنامه از تاریخ ۱۰‏/۰۳‏/۱۳۹۹ لازم‌الاجرا است و با اجرای آن، بخشنامه شماره ۱۰۹۳۴ مورخ ۱۹‏/۰۱‏/۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور لغو می‌شود.

به اشتراک بگذارید :