13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۵۸:۱۰
کد مطلب:  1189425
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد؛
دریافت بیش از هزار محتوای آموزشی از استان ها جهت بارگذاری در پایگاه جامع آموزشی، پرورشی و توانبخشی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در راستای ایجاد پایگاه جامع آموزشی، پرورشی و توانبخشی دانش آموزان با نیازهای ویژه تا کنون ۱۰۵۳ اثر از استان ها دریافت شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید جواد حسینی اظهار داشت: از این تعداد اثر، استان های  تهران با ارسال ۲۴۸ اثر، آذربایجان شرقی با ۲۰۵ اثر و خراسان رضوی با ارسال ۱۳۸ محتوای آموزشی در بین استان ها پیشتاز هستند.

وی افزود: از بین۱۰۵۳ اثر ارسالی، ۲۹۹ محتوا مربوط به دانش آموزان کم توان ذهنی، ۲۳۴ محتوا مرتبط به دانش آموزان با آسیب بینایی و شنوایی، ۱۱۳ اثر مربوط به حرفه آموزی دانش آموزان، ۹۶ اثر مربوط به دانش آموزان ‌طیف اتیسم، ۸۰ محتوا مرتبط به دانش آموزان با مشکلات ویژه یادگیری و ۶۷ محتوای آموزشی مربوط به مسائل بهداشتی و توانبخشی می باشد.

‏رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به استان های ارسال کننده آثار اظهار داشت: در حوزه حرفه آموزی  شهر تهران و استان خوزستان، در حوزه مشکلات یادگیری استان های آذربایجان شرقی، گلستان و زنجان و در حوزه طیف اتیسم  شهر تهران و آذربایجان شرقی بیشترین آثار را ارسال کرده اند.

وی گفت: در حوزه دانش آموزان جسمی و حرکتی  شهر تهران و آذربایجان شرقی، در موضوع دانش آموزان با آسیب بینایی و شنوایی  شهر تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، شهرستان های تهران و خوزستان، در حوزه دانش آموزان کم توان ذهنی استان های کرمان، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی،  شهر تهران، قزوین، خراسان جنوبی و در حوزه بهداشت و توانبخشی استان های آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد و کرمان به ترتیب آثار بیشتری ارسال کرده اند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی بررسی آثار اظهار داشت: این آثار پس از ارزیابی و داوری در این کارگروه در پایگاه جامع آموزشی، پرورشی و توانبخشی بارگذاری خواهد شد تا از این طریق امکان دسترسی با کیفیت به آموزش برای همه دانش آموزان با نیازهای ویژه ‌فراهم شود.

حسینی با اشاره به فعالیت های انجام شده در ایام کرونا اظهار داشت: آموزش و پرورش استثنایی در فضای کرونا و تعطیلی مدارس فعال است و فعالیت های یاددهی و یادگیری توسط معلمین سخت کوش و با همکاری مدیران و والدین در بستر فضای مجازی  ساری و جاری است.

وی افزود: ارسال بسته های آموزشی جهت دانش آموزانی که به اینترنت و فضای مجازی دسترسی ندارند، راه اندازی پایگاه های آموزش مجازی، آموزش های مبتنی بر توانبخشی، راه اندازی ۵ استودیو تولید محتوای آموزشی و ارائه خدمات از طریق مراکز مشکلات ویژه یادگیری و مراکز مشاوره از دیگر فعالیت های این ایام می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :