21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۲۳:۵۱:۲۰
کد مطلب:  1189191
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
بسته تحولی پیوند زندگی با سوادآموزی در سند تحول بنیادین با تأسیس مراکز یادگیری محلی پوشش داده می‌شود

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه عنوان کرد: بسته تحولی پیوند زندگی با سوادآموزی در سند تحول بنیادین با تأسیس مراکز یادگیری محلی پوشش داده می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقل از معاونت سوادآموزی، هرمز نورزی‌فرد، گفت: اولویت اصلی در سند تحول بنیادین که به عنوان بسته تحولی پیوند زندگی با سوادآموزی در حوزه سوادآموزی در سال جاری تعریف شده است با تأسیس و تشکیل مراکز یادگیری محلی، حمایت شورای پشتیبانی استان و شهرستان‌ها و با همکاری و مشارکت همه دستگاه‌ها و نهادها به خصوص بخش عمومی و غیردولتی و با تقویت احساس مسؤولیت اجتماعی و استفاده از امکانات موجود محلی محقق می‌گردد.
وی افزود: تنوع آموزش‌های کاربردی پایه سواد و تلفیق آن با آموزش‌های ترکیبی سواد و مهارت‌های اساسی زندگی، مهارت‌های اجتماعی و حقوق شهروندی، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی و آموزش حرفه‌های درآمدزایی بومی، پیوند واقعی زندگی بزرگسالان باسواد و حرفه‌ای در مراکز محلی را رقم خواهد زد و منتج به یادگیری مادام‌العمر و تولیدات پایدار بومی و محلی منطقه‌ای می‌شود.
این مقام مسؤول در آموزش و پرورش استان بیان داشت: مراکز یادگیری محلی یا clc کانون‌های اصلی فعالیت‌ها در مناطق و شهرستان‌ها جهت تقویت مشارکت و مدیریت محلی و ایجاد تسهیلات برای پیوند یادگیری سواد و مهارت زندگی برای همگان محسوب می شود که کیفیت زندگی افراد جامعه را افزایش داده و در خدمت منافع مشترک شرکت کنندگان در برنامه‌ها می‌باشد.
نوروزی‌فرد خاطرنشان ساخت: با برنامه‌ریزی‌های خاص پیوند و کاربرد عملی سواد پایه و مهارت را با تقویت و تأسیس و تشکیل مراکز یادگیری محلی در سال جاری در شهرستان‌ها، نواحی و مناطق خواهیم ساخت.

به اشتراک بگذارید :