23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۱۹:۰۴:۴۴
کد مطلب:  9M5HRsBP
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان: میزان ساعت حق التدریس گیلان از ۲۶ هزارساعت به ۱۵ هزار ساعت کاهش یافت

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در سال 95 _ 94 تعداد ساعت حق التدریس از ۲۶ هزار ساعت به حدود ۱۵ هزار ساعت کاهش یافته است که این امر نشان دهنده صرفه‌جویی در استفاده از نیروی انسانی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، مهدی حاجتی در همایش معاونان اداری، مالی آموزش و پرورش  سرا سر استان گفت: دارا بودن جامعه‌ای سالم نیازمند تعلیم و تربیت و آموزش مطلوب است و اگر می‌خواهیم نسلی بافرهنگ، دین‌دار و خود باور داشته باشیم باید استعداد‌ها را شکوفا و مسیر را برای تعلیم و آموزش هموار کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش گیلان در جایگاه علمی خود ماندگار و این جایگاه را ارتقا داده است تصریح کرد: گیلان در پروژه پرسش مهر مقام اول را در کشور کسب کرده است.

وی رتبه گیلان را در تجهیز و نوسازی مدارس در کشور رتبه دوم اعلام کرد و افزود: استخر ورزشی و سالن‌های همایش یک هزار نفری در ایام هفته دولت در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.

حاجتی با بیان اینکه گیلان رتبه نخست اعزام اردوهای کاروان راهیان نور دانش آموزی را در کشور دارد، تصریح کرد: کسب رتبه سوم در سرود همگانی از افتخارات دیگر آموزش و پرورش گیلان در سال 94 است.

معاون توسعه پشتیبانی آموزش و پرورش گیلان هم در این مراسم گفت:  در سال 95 _94  تعداد ساعت حق التدریس از 26 هزار ساعت به حدود 15هزار ساعت کاهش یافته است که این امر نشان دهنده صرفه‌جویی در نیروی انسانی است.

وی درآمد آموزش و پرورش گیلان در سال 94 را بیش از 9 و نیم میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: حقوق و مزایا در آموزش و پرورش گیلان از سال 91 تا سال 94 رشد 71 درصدی داشته است.

سفرگر با اشاره به اینکه آموزش و پرورش گیلان حرکتی رو به جلو را طی می‌کند، تصریح کرد: با توجه بیشتر به زیرساخت‌ها، مسیر توسعه در این استان سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.

به اشتراک بگذارید :