23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۱۸:۲۵:۲۵
کد مطلب:  pNiiUghn
معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در بندرانزلی: بودجه آموزش و پرورش در سال 95 ، ۳۰ هزار میلیارد تومان تعیین شد

معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال ۹۵ بودجه آموزش و پرورش ۳۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: برای رسیدن به یک آموزش و پرورش مطلوب نیاز است که این بودجه ۴۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، سید محمد بطحایی در همایش هم اندیشی مناطق آموزش و پرورش سراسر استان ، گفت: برای رسیدن به یک جامعه سالم و مطلوب مسیری غیر از آموزش و پرورش وجود ندارد، و آموزش و پرورش عامل اصلی بالندگی و سعادت یک جامعه است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با وجود تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته در سال‌های گذشته، باز هم در حوزه آموزش و پرورش مشکلاتی وجود دارد و این همان مشکلاتی است که در دهه‌های گذشته از آن صحبت می‌شد.

بطحایی عدم وجود منابع مالی را عمده‌ترین مشکل آموزش و پرورش اعلام کرد و افزود: نبودن منابع کافی موجب می‌شود که برنامه‌ها با کیفیت اجرا نشده و نمی‌توان از معلمان متخصص و حرفه‌ای و با انگیزه در مدارس به صورت مطلوب استفاده کرد.

معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در جامعه امروزی تصریح کرد: آموزش مهارت‌های مورد نیاز امروزی، در قالب کلاس‌های آموزشی برای معلمین یک نیاز ضروری است.

وی با اشاره به اینکه 30 هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش در سال 95 تعیین شد، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به یک آموزش و پرورش مطلوب نیاز است که این بودجه  40 درصد افزایش یابد.

بطحایی گفت: نمی‌توان به تنهایی به اعتبارات دولت متکی بود و باید دارایی‌های آموزش و پرورش شناسایی و این دارایی‌ها به سرمایه و سوددهی و ارزش افزوده تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انسانی توانمند یک دارایی بسیار ارزشمند در آموزش و پرورش محسوب می‌شود و یک میلیون نیروی توانمند انسانی از دارایی‌های آموزش و پرورش است.

بطحایی با اشاره به اینکه کار 7 پروژه 20 سال نیمه تمام  رها شده در سال 94 دوباره به راه افتاده است تصریح کرد: امسال 12 پروژه عمرانی آموزش و پرورش کلید می‌خورد.

وی اداره آموزش و پرورش به‌صورت هیئت امنایی را یک گام مثبت اعلام کرد و افزود: به‌منظور رسیدن به یک آموزش پرورش مطلوب، مدرن و تأثیرگذار گام‌های مثبتی برداشته شده است.

بطحایی در ادامه حضورش در گیلان از مراحل ساخت استخر و سالن ورزشی فرهنگیان بازدید کرد. وی همچنین با حضور در درمانگاه فرهنگیان از روند خدمت رسانی این درمانگاه به عموم و به ویژه فرهنگیان آشنا شد.

 

به اشتراک بگذارید :