28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1187244
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ضرورت توجه به کسب مهارت خواندن و نوشتن در پایه اول ابتدایی در دوران کرونا

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آستانه ایام برگزاری امتحانات دانش آموزان گفت: مدیران و معلمان مدارس موظف هستند  برای آن دسته از دانش آموزانی که به دلیل عدم دسترسی به فناوری ها ، برنامه های تلویزیونی و به هر دلیل دیگری در یادگیری محتوای درسی باقیمانده از زمان تعطیلی مدارس دچار اشکال می باشند، برنامه مشخص جبرانی با محوریت معلم ، را تعیین نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به قرار گرفتن در ایام امتحانات دانش آموزان گفت : نتایج ارزشیابی نهایی دانش آموزان مقطع ابتدایی براساس ارزشیابی های حضوری و مجازی صورت گرفته توسط معلمان با ارائه مستندات لازم ، به شورای مدرسه ارائه می شود تا جایگاه این شورا  بعنوان یک رکن اساسی در مدرسه حفظ شود.

وی با تاکید بر عملکرد مدیران به عنوان  راهبران آموزشی در مدارس ، اظهار داشت: باید با اتخاذ تدابیر مناسب در جلسات شورای مدرسه ، وضعیت تحصیلی دانش آموزان به ویژه در پایه اول که آغاز دوره تحصیلی‌شان بوده مورد توجه جدی قرار گیرد و در صورتی که یکی از مهارت های خواندن، نوشتن و حروف الفبا را کسب نکرده باشند توسط معلم برنامه مشخصی برای تحقق این امر ارائه شود.

صیدلو با اشاره به شیوع بیماری کرونا و برگزاری آزمون پایانی در دوره ابتدایی گفت : تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی دوره ی ابتدایی با محوریت معلم و مدیر و طرح در شورای مدرسه انجام می‌شود و ارزشیابی پایانی به شیوه غیرحضوری انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تاکیدکرد:   مدیران و معلمان مدارس موظف هستند  برای آن دسته از دانش آموزانی که به دلیل عدم دسترسی به فناوری ها ، برنامه های تلویزیونی و به هر دلیل دیگری در یادگیری محتوای درسی باقیمانده از زمان تعطیلی مدارس دچار اشکال می باشند، برنامه مشخص جبرانی با محوریت معلم ، را تعیین نمایند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ارزشیابی نهایی پایه های هفتم و هشتم به شیوه غیر حضوری برگزار می شود تصریح کرد: آزمون نهایی پایه های نهم مدارس به صورت حضوری  و در سطح مدرسه برگزار می شود.

صیدلو با اشاره ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اظهار داشت: اولیای محترم نگران یادگیری دانش آموزان نباشند زیرا معلمان تلاشگر با همکاری مسئولین مدرسه و مشارکت اولیا ،دانش آموزان را یاری خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه  برگزاری آزمون پایه های دهم و یازدهم شاخه نظری و همچنین دروس غیر مهارتی شاخه های فنی و کاردانش را به شیوه غیرحضوری دانست و افزود: آزمون دروس شایستگی های فنی و حرفه ای ، شاخه های فنی و کاردانش بر اساس شیوه نامه ابلاغ شده برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر برگزاری امتحانات پایه دوازدهم به صورت حضوری ، خاطرنشان کرد: سوالات امتحانات نهایی متناسب با شیوه فرایند آموزش در دوران کرونا طراحی شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :