21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۰:۴۹:۴۵
کد مطلب:  1186932
شبکه شاد و فعالیت اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی

اداره کل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی می تواند محتواهای مشاوره ای را برای دانش آموزان و خانواده ها در فضای شبکه شاد مهیا کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، اداره کل  امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی نیز مانند سایر بخش های آموزش و پرورش همراه و همدل برای آموزش و تربیت دانش آموزان در فضای مجازی برنامه و فعالیت تعریف کرده است،به همین منظور اقدام به ایجاد کانال ویژه خود کرد و فعالیت های  مشاوران و مربیان و نیز دانش آموزان را در آن بارگذاری کرد.
به دنبال شیوع ویروس کرونا  و به منظور پیشگیری از ابتلای دانش آموزان و جامعه به این بیماری و پس از تعطیل شدن مدارس و تعطیلی فعالیت های جانبی مدارس مانند فعالیت مشاوران مدارس و مراکز مشاوره ای کشور اداره کل امور تربیتی و مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی  به دنبال شیوه های نوین و استفاده از فضای مجازی بود و از همان آغاز از شبکه مجازی گوناگون که در دسترس عموم جامعه و همچنین دانش آموزان بود استفاده کرد.
اما به دنبال طولانی شدن این ایام و عقب نماندن از فعالیت ها این اداره کل  پس از ایجاد شبکه شاد فعالیت های خود را به صورت منسجم در این شبکه و در کانال معاونت پرورشی و فرهنگی ادامه داد.
بعد از مدتی به علت کثرت محتوا در این کانال ، معاونت پرورشی و فرهنگی کانال مربوط به ادارت کل و تشکل های دانش آموزی را به صورت مجزا ایجاد کرد و در مجموع 7 کانال به همراه کانال معاونت پرورشی وفرهنگی شکل گرفت و فعالیت های پرورشی و اوقات فراغت دانش آموزان از آن طریق پیگیری شد.
به واسطه مسایل قرنطینه و موارد مبتلابه استفاده خانواده ها از مشاوران ضرورتی اجتناب ناپذیر است زیرا در این دوران بیشترین تنش ها و برخوردها در بین خانواده ها مشاهده شده است و لازم است از مشاورانی خبره استفاده کرد. اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی از جمله پرکارترین این کانال هاست و محتواهای بسیاری برای مخاطبان خود در سراسر کشور تولید و بارگذاری کرده است.
از جمله این محتواها می توان به کلیپ های آموزشی، تابلو های آموزشی مشاوره ای با موضوع معرفی رشته ای تحصیلی، مشاغل، تکنیک تقویت عزت نفس،  ... و همچنین اخبار مشاوره ای اشاره کرد.
علاقمندان با مراجعه به نرم افزار شاد، انتخاب کانال های آموزش و پرورش و کانال های پرورشی می توانند به محتواهای اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی دسترسی داشته باشند.
کانال های پرورشی عبارتند از: معاونت پرورشی و فرهنگی، قرآن، عترت و نماز، فرهنگی هنری و اردو، مشاوره و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، سازمان دانش آموزی، سازمان بسیج دانش آموزی، اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی، سازمان هلال احمر
 

به اشتراک بگذارید :