17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ ۰۸:۵۰:۰۰
کد مطلب:  PnrnUx3e
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین سالروز تأسیس سازمان دانش آموزی:
فعالیت های سازمان دانش آموزی زمینه ساز اعتلای شخصیت دینی اخلاقی وعاطفی علمی اجتماعی دانش آموزی است

آئین تأسیس سازمان دانش آموزی با حضور کارکنان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در محل این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی-فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن اشاره به این که سازمان دانش آموزی  در 21 اردیبهشت سال 1378 با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بعنوان سازمان عمومی و غیر دولتی تاسیس شد، با تبریک سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی به همه مربیان و دانش آموزان گفت: سازمان دانش آموزی تشکل پیشتازان و فرزانگان را ساماندهی و مدیریت و رهبری می کند.

وی ادامه داد: دانش آموزان دراین تشکل ها به صورت داوطلبانه عضو می شوند و با انجام فعالیت گروهی و تقسیم مسئولیت ها اداره ی گروه را بر عهده می گیرند و در برنامه های تربیتی مدرسه مشارکت و با یادگیری مهارت های عمومی و تخصصی تشکیلات برای زندگی اجتماعی متعالی آماده می شوند ویاد می گیرندکه در شرایط مختلف چگونه به دیگران کمک و یاری برسانند و با حضور در برنامه معنوی سازمان رشد اعتقادی و اخلاقی می یابند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: یکی دیگر از وظایف سازمان زمینه سازی تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی برای کسب فضایل اخلاقی و کمالات انسانی براساس تعالیم عالیه اسلام ناب محمدی (ص) و ترویج الگو ها و اسوه های اسلامی و ملی در بین دانش آموزان ایجاد نمایم و نسبت به انجام وظایف اجتماعی خود در جامعه متعهد و مسئولیت پذیر  باشند.

شایان ذکر است در حال حاضر در مدارس تابعه این استان  تعداد 789 گروه پیشتاز و فرزنگان تشکیل شده است و 21 هزار دانش آموز عضو این تشکل هستند که نسبت به سال گذشته بیش از 100در صد  رشد افزایش داشته است.  

به اشتراک بگذارید :