14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۸:۵۴:۳۰
کد مطلب:  1186720
رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس خبر داد:
نگارخانه مجازی آثار هنری دانش آموزان و فرهنگیان فارس راه‌اندازی شد

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی در این زمینه، با راه‌اندازی نگارخانه مجازی ایمان و اندیشه آموزش‌وپرورش استان، آثار هنری دانش آموزان و فرهنگیان فارس به‌صورت مجازی به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس، سعید خادمی از راه‌اندازی نمایشگاه مجازی آثار هنرهای تجسمی و صنایع‌دستی دانش آموزان فارس در پورتال اداره کل آموزش‌وپرورش استان خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های تأثیرگذار تربیتی، تشکیل نمایشگاه از دستاوردها و تولیدات فرهنگی، هنری، علمی و فن‌آوری دانش آموزان به مناسبت‌های مختلف مذهبی و ملی است.

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس، نمایشگاه را یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و فعالیت‌های انتقال مفاهیم تربیتی دانست و گفت: با تقویت نمایشگاه‌های مدارس می‌توان زمینه­ی مشارکت و همفکری دانش آموزان را در بسیاری از فعالیت‌های دیگر نیز فراهم کرد و انگیزه­ی خوبی برای تلاش بیشتر در آن‌ها به وجود آورد.

وی افزود: به نمایش درآوردن تلاش‌های دانش آموزان هنرمند، زمینه‌ای برای فعالیت‌های مستمر و برنامه‌ریزی‌شده‌ی آن‌ها در رشته‌های فرهنگی و هنری است.

خادمی هدف از راه‌اندازی این نمایشگاه را رشد و توسعه هنر و ایجاد شور و اشتیاق هنری در دانش آموزان دانست و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، این اقدام دانش آموزان هنرمند را تشویق به خلق آثار هنری در فضای مجازی در دوران قرنطینه کرده است.

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس افزود: بر همین اساس هر هفته یک نمایشگاه مجازی از آثار دانش آموزان در رشته‌های هنرهای تجسمی و صنایع‌دستی از طریق پورتال اداره کل آموزش‌وپرورش فارس به آدرس https://fars.medu.ir/ را اندازی خواهد شد.

وی از مدیران مدارس استان خواست تا ضمن اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه به دانش آموزان و فرهنگیان علاقه‌مند و توانمند، در صورت لزوم برای برگزاری نمایشگاه آثار هنری دانش آموزان خود، با اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش‌وپرورش فارس هماهنگی لازم را به عمل‌آورند.

به اشتراک بگذارید :